Hírek
2020. Január 16. 15:26, csütörtök | Bulvár
Kern Andrást is behívták a Fővárosi Törvényszékre
A Fővárosi Törvényszék patinás esküdtszéki tárgyalótermében tartották a Játékszín februári 8-i bemutatójának sajtótájékoztatóját.
„Agatha Christie pusztán néhány jelzővel elképesztő feszültséget képes teremteni" – mondja Simon Kornél rendező.
"Voltaképpen a film tárgyalótermi jeleneteibe szerettem bele. Biztos vagyok benne, hogy ha azonos témában válogatás készülne a világ filmtörténetéből, akkor Billy Wilder alkotása az első tíz között szerepelne. Nekünk most ugyanez a fantasztikus alapanyag áll a rendelkezésünkre.” - tette hozzá.
A védő, Sir Wilfrid Robarts szerepében Kern András debütál a Játékszínben.
A rendező kiemelte, a legfajsúlyosabb szerep a védőé a produkcióban: az összes jelenetben színpadon van, és a szövegkönyv csaknem minden oldalán szánt neki mondanivalót a szerző, ami sok esetben nagyon pontos jogi okfejtést takar, mindez pedig hatalmas színészi feladat.
Agatha Christie meglepetésekben gazdag krimijének legfőbb helyszíne a tárgyalóterem, ahol a néző szinte esküdtszéki ülnökként vehet részt az izgalmas nyomozásban, a vádemeléstől az ítélethozatalig.
"Vajon ártatlan vagy bűnös Leonard Vole, akit egy gazdag asszony meggyilkolásával gyanúsítanak?
Vole lehengerlő magabiztossággal áll az eljárás elé, ráadásul a felesége a vád tanúja! Az ő kezében van a sorsa. De nem ez az egyetlen nehezítő körülmény a néző számára, a megérzéseket számos szerzői csavar befolyásolja."
A Játékszín szokásos, bemutatóhoz kapcsolódó időszaki kiállítása ezúttal a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemmel együttműködésben jön létre. Az amerikai törvényhozás állandó és emblematikus szereplői a tárgyalótermi művészek – ennek mintájára készítenek rajzokat az intézmény hallgatói a produkció művészeiről a színpadi próbák alatt. Alkotásaikból február 6-án nyílik tárlat a Teréz körúti teátrumban.
„A Játékszín profilja elsősorban a szórakoztatás. Kínálatunk magját vígjátékok alkotják, emellett azonban nagy sikerrel játszunk olyan filmadaptációkat is, amelyek nem feltétlenül tartoznak ebbe a műfajba. Színházunkhoz az idei évadban ismét neves színészek csatlakoztak – ezt a sort erősíti többek közt Kern András és Kocsis Dénes” – mondja a premier előtt Bank Tamás, igazgató.
A vád tanúja eredetileg novellának íródott. Amerikában 1925-ben adták ki, Angliában 1933-ban. Nem sokkal ezután tévéfilm, később rádiójáték készült belőle, majd Peter Saunders producer győzködésére Agatha Christie tovább dolgozott a szövegen, és mindössze három hét alatt színpadra adaptálta azt. A színdarab 1953 októberében debütált Londonban. Az azonos című filmváltozat Marlene Dietrich és Charles Laughton főszereplésével 1957-ben készült el, a színpadi változatot Magyarországon 1987-ben mutatták be először.
Forrás: fidelio.hu
Fotó/: Juhász G. Tamás, Játékszín
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 13. 07:55, szerda | Bulvár
A bitcoin történelmi csúcson, 89 ezer dollár fölött
Rekordszintre emelkedett a bitcoin jegyzése kedden kora reggel, először emelkedett 89 ezer dollár fölé.
2024. November 12. 08:25, kedd | Bulvár
Eldőlt: Jövőre nem lesz Balaton Sound
A jövő évben, 2025-ben nem rendezik meg a Balaton Sound fesztivált - közölték a szervezők hétfőn az MTI-vel.
2024. November 11. 08:01, hétfő | Bulvár
Pénteken már nyitnak a budapesti karácsonyi vásárok
Két karácsonyi vásár nyílik november 15-én, pénteken Budapesten; a Szent István téren az Advent Bazilika, a Vörösmarty téren pedig a Vörösmarty Classic Xmas - tudatták a szervezők közleményben az MTI-vel vasárnap.
2024. November 07. 07:56, csütörtök | Bulvár
Magyarország a 2025-ös és 2026-os évet a Magyar Tudomány Éveként ünnepli
Az Országgyűlés döntése alapján Magyarország a 2025-ös és 2026-os évet a Magyar Tudomány Éveként ünnepli, a Magyar Tudományos Akadémia és annak Könyvtára alapításának 200 éves évfordulójának alkalmából.