Hírek
2019. Október 11. 14:39, péntek | Külföld
Késelés egy manchesteri plázában, öt ember megsérült
A támadás a manchesteri Arndale Centre bevásárlóközpontban történt. Az épületet kiürítették. A terrorelhárítók is a helyszínen vannak.
A manchesteri rendőrség a Twitteren erősítette meg, hogy késelés történt az Arndale Centre bevásárlóközpontban, és hogy elfogták a gyanúsítottat, de részleteket egyelőre nem írtak.

A negyvenes éveiben járó gyanúsítottat a rendőrök elektromos sokkolóval leterítették, majd őrizetbe vették.
A The Sun az egyik helyi lapra hivatkozva azt írja, hogy két nőt a kezén sebesített meg a támadó, egy férfit pedig hasba szúrt. A késes férfi egy kávézóban rontott rá az emberekre.
A rendőrség megerősítette, hogy öt sebesültet vittek kórháza - írja a Telegraph.
A helyszínen van a terrorelhárítás is.
A 22 éves Freddie Houlder a pláza egyik boltjában tartózkodott, amikor először meghallotta a sikolyokat. "Egy nő berohant az üzletbe, és azt mondta, hogy egy férfi meg akarta késelni, de szerencsére vastag kabátja volt. Először azt hitte, nem is igazi kés volt, és amikor a rendőrség mondta neki, hogy valódi volt, elsírta magát." Szerinte a késelőnek nem voltak konkrét célpontjai, válogatás nélkül támadta meg az embereket – írja a Daily Mail.
Forrás: origo.hu
Kép: twitter.com
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 15. 12:00, vasárnap | Külföld
Donald Trump nemzetközi haditengerészeti együttműködést kezdeményez a Hormuzi-szoros biztonsága érdekében
Donald Trump amerikai elnök szombaton nemzetközi haditengerészeti együttműködést helyezett kilátásba a Hormuzi-szoros kereskedelmi forgalmának újraindítása érdekében.
2026. Március 13. 14:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az olajbevételnél fontosabb az iráni atomfegyver megakadályozása
2026. Március 10. 10:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az iráni katonai konfliktus "nagyon hamar" véget érhet
Donald Trump szerint az iráni katonai konfliktus \"nagyon hamar\" véget érhet - az amerikai elnök Floridában tartott sajtótájékoztatóján értékelte közel-keleti fejleményeket helyi idő szerint hétfőn este.
