Hírek
2018. November 09. 10:07, péntek | Külföld
Késelés Melbourne-ben, többen megsérültek
Az ausztráliai Melbourne-ben egy férfi gépkocsijával belerohant egy bevásárlóközpont épületébe, majd megkéselt több embert, egyiküket halálosan, a rendőrök meglőtték és őrizetbe vették.
- ezt az jelentették ausztrál hírportálok pénteken.
Az incidens a délkelet-ausztráliai nagyváros központi üzleti negyedében történt.
Az esetről szóló híradásokból azt lehet leszűrni, hogy a férfi gépkocsijával nekiment az épületnek, felgyújtotta az autót, majd késsel támadt a járókelőkre, és nekirontott a helyszínre érkező rendőröknek is. A támadóra rálőttek, és súlyosan megsebesítették. A férfit válságos állapotban szállították kórházba.
A támadó három járókelőt megszúrt, egyikük a helyszínen belehalt sebesüléseibe. A másik két sebesültet kórházba szállították, állapotuk nem ismert.
David Clayton Victoria állambeli rendőrfőnök azt mondta, hogy a vizsgálat jelenlegi szakaszában a bűntényt nem hozzák összefüggésbe a terrorizmussal, de a nyomozás még nem zárult le.
Forrás: hirado.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a pokol fog Iránra szabadulni, ha nem köt megállapodást
Donald Trump szerint a \"pokol fog Iránra szabadulni\", amennyiben két napon belül nem köt megállapodást - az amerikai elnök internetes bejegyzésben szombaton adott ismételt ultimátumot a teheráni vezetésnek.
2026. Április 04. 16:00, szombat | Külföld
Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re
A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.
2026. Április 03. 17:00, péntek | Külföld
Kreml: Moszkva a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amely ellenségesen lép fel vele szemben
Oroszország a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amelynek tevékenysége ellenséges vele szemben - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságíróknak csütörtökön Moszkvában.
2026. Április 02. 07:30, csütörtök | Külföld
Trump: Visszabombázzuk Iránt a kőkorszakba
Iráni konfliktus - Donald Trump: Teherán fegyverszünetet kért, de előbb meg kell nyitni a Hormuzi-szorost.
