Hírek
2018. Október 10. 06:20, szerda | Külföld
Készül a Titanic élethű másolata
Kína délnyugati Szecsuán tartományában már javában építik a világ talán leghíresebb hajójának élethű másolatát.
Az RMS Titanic korának legnagyobb utasszállító óceánjárója volt, ám első útján elsüllyedt, miután jéghegynek ütközött 1912. április 14-én, 20 perccel éjfél előtt. A fedélzeten tartózkodó 2224 utasból és személyzetből több mint 1500-an vesztették életüket. A tragédiának többek között James Cameron rendező filmje állított emléket 1997-ben, amely 11 Oscar-díjat nyert el.
A kínai másolatot a Seven Star Energy Investment Group építi fel mintegy 1 milliárd jüanért (41 milliárd forint). Az eredetitől eltérően nem szállít majd utasokat a tengeren, hanem egy szecsuáni víztározóban fog horgonyozni, és egy ott épülő turistaközpont legfőbb látványossága lesz. Az építők igyekeznek minél közelebb hozni a látogatók számára a szerencsétlen sorsú hajót. Nem minden kabint építenek meg, de a külseje teljesen élethű lesz, ahogy azok a helyiségek is, amelyeken a túrákat keresztülvezetik majd.
Forrás: origo.hu
Kép: AFP/Imaginechina/Yi fang
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld
Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát
A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban
2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld
Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt
A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.
2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld
Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld
Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát
Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.
