Hírek
2022. Március 03. 14:19, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Két embert halálra gázolt a vonat Tatán
Tata-Tóvároskertnél egy vasúti átjáróban két embert elgázolt a vonat, az átjáróban a fény- és félsorompó piros jelzést mutatott - közölte honlapján a vasúttársaság.
Az MTI információi szerint egy férfi és egy nő akart gyalogosan átkelni a síneken, és a balesetben mindketten életüket vesztették.
A Mávinform közleménye szerint a baleseti helyszínelés miatt Tata és Tatabánya között csak az egyik vágányon közlekedhetnek a vonatok. A Budapest-Győr-Hegyeshalom vonalon emiatt 15-20 perces késések várhatók.
A balesetben érintett, Kolozsvárra, illetve közvetlen kocsikkal Nagybányára közlekedő 143-as Transilvania-Szamos EuroCity vonat a Keleti pályaudvartól a menetrendje szerint, egy tartalék szerelvénnyel közlekedik tovább. A Nagybánya felé utazóknak Püspökladányban egy másik szerelvényre kell átszállniuk.
A szerelvényen utazók, valamint a Tatabányán vagy Budapest-Kelenföld állomáson felszálló utasok a Keleti pályaudvarról 17.40-kor Brassóba induló 407-es Corona InterCity vonattal utazhatnak tovább Kolozsvár felé - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 21. 07:31, péntek | Belföld
Csapadékossá válik az idő a hétvégére
Pénteken még nagyrészt napos időre van kilátás, de szombattól többfelé esőre kell készülni.
2025. Március 21. 07:29, péntek | Belföld
Orbán Viktor: megvétóztam a közös nyilatkozatot Ukrajna ügyében
Megvétóztam a közös nyilatkozatot Ukrajna ügyében, ameddig a magyarok nem mondják el véleményüket Ukrajna európai uniós tagságáról, addig semmilyen ezzel kapcsolatos közös álláspontot nem tudunk támogatni
2025. Március 20. 08:00, csütörtök | Belföld
6000 megawatt felett termeltek a hazai naperőművek
Kedden újabb csúcsokra ért a magyarországi zöldenergia termelés.
2025. Március 20. 07:54, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a brüsszeli liberális elit nem maradhat a helyén
A brüsszeli liberális elit nem maradhat a helyén, Európának új vezetésre, új patrióta vezetésre van szüksége, amely nem a saját hatalmát építi, hanem a nemzetek Európáját erősíti