Hírek
2018. Április 27. 17:00, péntek | Helyi
Két győri orvos is kiérdemelte a Szent-Györgyi Albert Orvosi Díjat

Két győri kórházi orvos, dr. Horváth Viktor sebész, és dr. Fodor Gábor aneszteziológus is megkapta a Szent-Györgyi Albert Orvosi Díjat, melyet a páciensek szavazatai alapján ítéltek oda.
Mindkét doktor fölajánlotta az elismeréssel járó 300 ezer forintot. Nyugat-Magyarországról egyébként 75 ezren szavaztak.
Dr. Horváth Viktor sebész-gasztroenteorológus a Horváth Ottó és Zita Alapítványnak adta át a díjjal járó összeget. "Harminchat év munkáját ismerték el a betegeim, boldoggá tettek vele." - fogalmazott a főorvos, majd hozzátette: az emberi kapcsolatok tartós erejét mutatja ez az elismerés. Horváth Viktor főorvos egyébként generációkat gyógyított a 36 év alatt. A győri kórházat csupán egy hónapra hagyta el, amikor beteg kapuvári kollégája helyett őt bízták meg az ottani osztály vezetésével.
Évente mintegy kétszáz műtétet végzett el a kórházba, ezen túlmenőleg pedig rengeteg kisebb műtétet is a magánrendelése keretében. Van, akinek a gyermekét és unokáját is operálta.
"Azt mondják, minden sikeres férfi mögött egy nő áll." – fogalmazott a főorvos a díj összegének átadásakor." Én mögöttem nők sokasága áll, a feleségem, két lányom, az unokám, a műtősnők, az asszisztensnők, a főnővérek, nővérek, s a gyógytornász.
Horváth Zita vette át a díjjal járó, alapítványuknak felajánlott összeget. Elmondta, hogy öt éve alakult alapítványuk a sebészeti osztály eszközparkját is bővíteni tudta, emellett hozzájárultak az orvosok, s a szakszemélyzet továbbképzéséhez.
A másik díjazott dr. Fodor Gábor aneszteziológus, az ő betege a motorbalesete után nyaktól lefelé mozdulatlan Foki Nikoletta, akinek a felépüléséért, életminőségének a javításáért rengeteg ember fogott össze. Dr. Fodor Gábor – akinek példaképe Szent-györgyi Albert, a Nobel-díjas kutató, akiről a páciensek díját is elnevezték – Nikinek ajánlotta fel a háromszáz ezer forintot. A lány kérésére, javaslatára azonban másik három, hasonló sorsú rászorulthoz került az adomány. Egyikük a 13 éves Bogdán Attila, a másikuk a 26 esztendős Csorba Dávid, illetve a 13 éves Vikukel Krisztián.
Hajba Ferenc
Forrás: gyorplusz.hu
Fotók: O. Jakócs Péter
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 26. 09:13, szerda | Helyi
Lezárult a szavazás Marcalvárosban
A Kiserdő jövőjének ügyében meghirdetett hivatalos városrészi szavazás lezárult – jelentette be a győri polgármester.
2025. Március 26. 08:11, szerda | Helyi
Nem lesz víz Nyúlon és Téten
Téten is és Nyúlon is szünetel majd több helyen az ivóvízellátás csütörtökön, mivel a Pannon Víz a hálózaton dolgozik. Utána elszíneződhet a víz.
2025. Március 26. 07:12, szerda | Helyi
Országos sebességellenőrzés jön – bárki javasolhat helyszínt
Huszonnégy órás sebességellenőrzést tart a rendőrség április 9-én reggel 6 órától, ami része az egész Európát érintő ROADPOL kampánynak. Az akció célja a gyorshajtás visszaszorítása és a közlekedésbiztonság javítása.
2025. Március 25. 09:08, kedd | Helyi
Idén is a 200 méter egyesre helyezi a hangsúlyt a kenus Takács Kincső
Idén is a 200 méter egyesre helyezi a hangsúlyt a kenus Takács Kincső, aki tavaly nyolcadik lett ebben a számban a párizsi olimpián.