Hírek
2025. Február 14. 09:14, péntek | Helyi
Két KDNP-s igennel elfogadták a mosonmagyaróvári költségvetést
Hosszas vita után elfogadták a mosonmagyaróvári költségvetést csütörtökön.
Mindezt úgy, hogy a Fidesz-KDNP frakció fideszes tagjai tiltakozásul nem szavaztak, a két kereszténydemokrata igen kellett, hogy átmenjen a tervezet.
Az idei költségvetésről vitáztak a testületi ülésen a mosonmagyaróvári képviselők. Árvay István (Fidesz-KDNP) hosszan beszélt arról, hogy kihagyták őket a tervezet összeállításából, s rengeteg beruházást vagy annak előkészítését hiányolta az anyagból. Emiatt újabb egyeztetést javasolt volna, módosító indítványt is tettek (ez nem ment át). Attól tartott, hogy az áprilisi időközi képviselő-választás előtt kampánytéma lesz, hogy ha nem szavazzák meg a költségvetést. Emiatt frakciószünetet kért, ami után csak a két KDNP-s képviselő jött vissza a szavazásra: egyikük, Iváncsics János is megfogalmazta aggályait, de mint mondta, a város működése érdekében megszavazták az előterjesztést.
Szabó Miklós polgármester mindezt úgy kommentálta: hajszálon múlt a város 2025-ös költségvetésének elfogadása, a Fidesz-KDNP frakció nagy része kibújt a felelősség alól, hét tagjukból öten nem vállalták a képviselői tisztségükből fakadó döntés felelősségét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 06. 07:06, szombat | Helyi
Megújult az Aranypart II., grillház is nyit
Sajtótájékoztatóval egybekötött szezonnyitón mutatták be az Aranypart II. idei fejlesztéseit.
2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi
Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot
Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.
2026. Június 05. 08:06, péntek | Helyi
Megérkeztek a belvárosi virágoszlopok
A Győr-Szol még márciusban ültetett palántákat a győri belvárosba szánt virágoszlopokba és virágpiramisokba. A palánták mostanra kivirultak, már láthatjuk is őket.
2026. Június 05. 07:05, péntek | Helyi
Vasárnap estig tart Győrben a színházi fesztivál
Ismét Győr ad otthont a Duna Nemzetközi Színházi Fesztiválnak.
