Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2013. Augusztus 08. 09:50, csütörtök | Bulvár
Forrás: MTI

Kevesebb tésztát esznek az olaszok

Kevesebb tésztát esznek az olaszok

Több mint tíz kilóval csökkent az olasz családok éves tésztafogyasztása az utóbbi majdnem tizenöt év alatt - derült ki egy tésztagyár által készített felmérésből.

Az olaszok 51 százaléka a hízástól való félelmében mondott le a korábbi tészta mennyiségről; 24 százalék azért, mivel szerinte a tészta elkészítése túl sok időt vesz igénybe, főleg akkor, ha szószt is kell hozzá főzni.A felmérés szerint "a makaróni már nem vonzza az olaszokat". 1999-ben az olasz családok évente 42,9 kilogramm tésztát fogyasztottak, 2005-ben majdnem 40 kilogrammot és ez az adag idén májusra 30,9 kilogrammra csökkent - írta a La Repubblica olasz napilap.

A mediterrán diétában bekövetkezett fordulatot a szakértők szerint a táplálkozási szokások megváltozása okozta: "nem gasztrodivatról van szó, hanem arról, hogy az olasz család egyre inkább otthonán kívül ebédel, és ezért gyorsan ehető ételeket fogyaszt. A háziasszonyok is sietve főznek egyre több félkész, fagyasztott ételt használva, melyekhez még a tésztánál is kevesebb idő kell" - hangoztatta Giuseppe Morici, a Barilla csoport nemzetközi marketing igazgatója a La Repubblicának.Morici hozzátette, az olaszok évtizedekkel ezelőtt sokkal több tésztát ettek, most mégis több a túlsúlyos. A felesleges kilókat a helytelen táplálkozás, nem a tészta okozza - hangoztatta.Több mint kétszáz tésztafajta létezik Olaszországban, ahol évente 3,3 millió tonna tésztát gyártanak. Ebből 1,8 millió tonnát exportálnak.

Címkék: olaszok, tészta

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 23. 14:00, szombat | Bulvár

Vonattal, lóháton és gyalogosan is mennek a zarándokok Csíksomlyóra, medvehajtást is tartottak a helyszínen

Vonattal, lóháton és gyalogosan is vonulnak a zarándokok a székelyföldi Csíksomlyóra, a szombaton a Kis- és Nagysomlyó-hegy közötti nyeregben tartandó pünkösdi búcsús szentmisére.

2026. Május 20. 15:00, szerda | Bulvár

A 20. Balatonfüredi Nemzetközi Gitárfesztiválon koncertsorozat és hangszerkiállítás várja az érdeklődőket

Hazai és külföldi előadók koncertjei, a fesztivál múltját bemutató fotó- és hangszerkiállítás, valamint mesterkurzusok várják az érdeklődőket a 20. Balatonfüredi Nemzetközi Gitárfesztiválon június második felében

2026. Május 04. 17:00, hétfő | Bulvár

Manga-napot tart a Néprajzi Múzeum

A Néprajzi Múzeum május 9-én egész napos programsorozattal kapcsolódik a Manga - Hokuszai - Manga kiállításhoz.

2026. Április 30. 15:00, csütörtök | Bulvár

Sziget - Újra lesz mínusz egyedik és nulladik nap

Mások mellett Skrillex, a Bring Me The Horizon, a Florence + The Machine, Zara Larsson és Lewis Capaldi is fellép az idei Sziget fesztiválon.