Városlista
2025. december 10, szerda - Judit

Hírek

2016. Október 20. 11:42, csütörtök | Helyi
Forrás: romer.hu

Kiállításmegnyitó - Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum

Kiállításmegnyitó - Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum

Október 20-án 17:00 órától tekinthető meg az Ötven6van című kiállítás a Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeumban.

A kiállítást Nagy Róbert főlevéltáros nyitja meg, köszöntőt mond Grászli Bernadett múzeumigazgató. A kiállítás október 20-tól november 20-ig tekinthető meg hétfő kivételével miden nap 10:00-18:00 óráig. A tárlat győri polgárok élettörténetére fókuszál, emberi sorsokra, melyeket végérvényesen átírt 1956 októbere.

A győri Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum 1956-os forradalom hatvanadik jubileuma alkalmából megrendezésre kerülő kiállításához kapcsolódóan -egy rendhagyó köztéri projekt keretében- feltárta a Nádorvárosban található, ún. szerszámgépgyári lakóház homlokzatán található, -1984-es felújítás során befalazott- Rákosi-címert ábrázoló mázas kerámia domborművet. A ház lakói levélszavazással döntenek arról, hogy mi legyen a domborművel a kiállítás bezárása után.

a, Maradjon a helyén egy emléktáblával kiegészítve.
b, Vakolják vissza, úgy, ahogy eddig volt.
c, Emeljék ki és kerüljön a múzeumba.

A projekt rendhagyó módon terjeszti ki a múzeum terét az által, hogy egy közterületen található építészeti elem láthatóvá tételén keresztül az ötvenes évekkel, ötvenhattal kapcsolatos olyan párbeszédet hív életre, amely során kirajzolódnak a korszak megítélésével kapcsolatos emlékezet különféle mintázatai. A Katharina Roters és Szolnoki József által iniciált feltárásban Szabó Márton szobrászművész és Sipeki Zoltán restaurátor működött közre.

A kiállításhoz kapcsolódó programok:

Tárlatvezetés az Ötven6van című emlékkiállításban

Időpont: 2016. október 23. 16.00 óra

Helyszín: Esterházy-palota (Győr, Király u. 17.)

Diákköltő verspályázat díjkiosztó ünnepsége

Időpont: 2016. október 26. 16.00 óra

Helyszín: Esterházy-palota (Győr, Király u. 17.)

Az 1956-os forradalom 60. évfordulójára emlékezve a Rómer Múzeum versíró pályázatot hirdet középiskolás diákok számára. Győr-Moson-Sopron megye oktatási intézményeiből beérkező pályamunkák legjobbjai a szakmai zsűri bírálatát követően rendezett díjkiosztó ünnepségen kerülnek először bemutatásra népszerű győri színészek tolmácsolásában.
A program ingyenes!

Címkék: 1956, győr, Rómer Flóris

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 09. 08:22, kedd | Helyi

Ünnepi gálán köszöntötték a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara kiemelkedő szakembereit

A hagyományosan év végén megszervezett gála célja, hogy méltó módon köszönje meg a szakdolgozók példaértékű tevékenységét.

2025. December 09. 08:11, kedd | Helyi

A világ élvonalában a Széchenyi-egyetem szimulátorcsapata

Nemzetközi dobogós helyezésekkel és több ezer látogatót vonzó hazai bemutatóval zárta az őszi szezont a Széchenyi István Egyetem szimulátorcsapata, a SZESE E-Sport.

2025. December 09. 07:08, kedd | Helyi

Már világítanak a gyárvárosi ablakok

Már több szépen feldíszített ablakot is megtalálhattak a „Gyárvárosi Advent” városrészi, közösségi játék résztvevői, a „világító adventi kalendárium” 2021 óta teszi szebbé Gyárváros ünnepi készülődését.

2025. December 08. 08:26, hétfő | Helyi

Nagy volt a forgalom a rendelőkben novemberben

Fellélegezhettek az orvosok az egyik győri gyermekorvosi rendelőben.