Hírek
2011. December 05. 13:22, hétfő |
Belföld
Forrás: Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE)
Kicsi gyereknek ne legyen mobilja, vagy mégis?
Egy brit felmérés szerint a felnőttek nem szeretik, ha a 12 év alatti gyerekeknek is van már saját telefonja.
Ugyanakkor a többség vészhelyzet esetén vagy a tanulmányi eredmények ösztönzésére hasznosnak tartja.
A mobilkészülékek és mobiltarifák értékelésével foglalkozó Recombu.com portál felmérése szerint a brit felnőttek 75 százaléka ellenzi, hogy a 12 év alatti kisgyerekeknek saját mobiltelefonja legyen. A 2000 válaszadó a magas számlákkal, a szülői felügyelet hiányával, és az ellenőrizetlen internethasználattal érvelt állásfoglalása mellett.
A fentiek ellenére tízből egy válaszadó úgy véli, saját mobiltelefon vásárlása a gyereknek, ösztönözheti az iskolai teljesítményt és a jó magaviseletet. Ráadásul tízből több mint kilencen úgy látják, vészhelyzet esetén mindennél hasznosabb, ha van a gyereknél mobilkészülék.
Bár a többség ellenzi, becslések szerint a 7 és 11 év közötti brit gyerekek közel nyolcvan százalékának van saját mobilja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
