2024. május 7, kedd - Gizella

2013. Március 25. 08:15, hétfő | Helyi
Forrás: MTI

Kikapott a Győr - ismét aranyérmes a Sopron

A Sopron megvédte címét, és fennállásának ötödik aranyérmét szerezte meg a női kosárlabda Magyar Kupában, miután a vasárnapi döntőben hazai pályán legyőzte a Győrt.

Az előzőleg 2007-ben, 2008-ban, 2011-ben és tavaly diadalmaskodó házigazdák - akik veretlenül nyerték meg a bajnoki alapszakaszt - 14-3-ra, majd 22-5-re elhúztak a bajnok Győrtől a két euroligás gárda csatájában. A folytatásban a vendégek nemigen tudtak közelebb férkőzni a Fegyverneky Zsófia vezette zöld-sárgákhoz, akik a nagyszünetre is megőrizték 14 pontos előnyüket (38-24).

Térfélcsere után 20 pont fölé nőtt a különbség, ekkor már látszott, hogy a Rába-partiak nem tudják felvenni a versenyt Székely Norbert tanítványaival, akik három negyed elteltével 58-35-re vezettek. Az utolsó játékrészre már nem maradtak izgalmak, a tavalyi döntőt - ugyancsak a Győr ellen - 68-56-ra nyerő soproniak végül magabiztosan szerezték meg ötödik, sorozatban harmadik kupaaranyukat.
Eredmény, döntő:
Uniqua-Euroleasing Sopron - HAT-AGRO UNI Győr 77-50 (22-8, 16-16, 20-11, 19-15)

korábban:
a 3. helyért:
Work Force DVTK Miskolc - PEAC-Pécs 68-65 (18-18, 15-10, 11-16, 24-21)

Győr legcsodásabb nőjét keresik

A köztünk élő hétköznapi, ám kivételes személyiségeket akarják megtalálni.

2024. Május 07. 08:11, kedd | Helyi

Szenzációsak a nyúliak! – 300 méterrel hosszabb lett a palacsintakígyó, mint azt tervezték

Palacsintagilisztának tűnik már csak az eredeti cél. 410 méter hosszú palacsintát akartak tekerni eredetileg Nyúlon, de annyira belendültek, hogy meg sem álltak 740 méterig.

2024. Május 07. 07:11, kedd | Helyi

Másként érettségiztek magyarból a diákok

Magyar nyelv és irodalomból érettségiztek tegnap a diákok.

2024. Május 06. 09:11, hétfő | Helyi

Pannonhalmi polgármester: Szerintem nincs kapcsolat a két szoborrongálás között

Az utóbbi időben egymást érik a szoborrongálások a környéken. Közös metszet: Radnóti.