2024. április 27, szombat - Zita

2010. Május 10. 14:43, hétfő | Sport

Kilenc gól esett az MTK-Újpest meccsen

Vitatható bírói ítéletek mentén 0-2-es és 1-4-es hátrányból fordítva 5-4-re győzött az Újpest a hazai labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában az MTK otthonában. A hazaiaknál Pál 4 gólt rúgott. Az MTK elképesztő negatív szériát pr

A 201. találkozóra került sor az MTK és az Újpest között az NB I 27. fordulójának záró meccsén. A nagy tömegben érkező vendégszurkolóknak köszönhetően jó hangulatban kezdődött a mérkőzés, ám a lila-fehér szimpatizánsoknak nem sok jót jelentett, hogy sem Kabát Péter, sem Rajczi Péter nem tudta vállalni a játékot. Ez nagyjából meg is határozta a játék képét az első félidőben, mert ugyan a mezőnyben nagyjából egyenrangú felek küzdöttek, ám a kék-fehérek támadásaiban valahogy több volt a fantázia.

A hazaiak aztán jó 20 perc elteltével átvették az irányítást. Az egyre nagyobb nyomásnak a 25. és a 30. percben lett meg az eredménye: mindkét alkalommal Pál András mattolta Balajcza Szabolcsot.

A második félidőre aztán érkezett Tóth Norbert, az egyetlen komoly rutinnal rendelkező játékos az újpesti kispadról, de a hazai szurkolók nem ettől ijedtek meg, hanem attól, hogy - mint a Vasas és a DVSC ellen is - feléledt az ellenfél, egy vitatható tizenegyes és kiállítás után Vasiljevic büntetőből szépített (2-1).

Hogy ne ismétlődjön meg a fent említett két meccs, arról Vermes „igyekezett" gondoskodni, egy simának látszó labdával addig-addig bénázott a saját alapvonalánál, mígnem Hidvégi szerelte, középre adott, és Pál belsővel parádésan csúsztatott a hosszú alsó sarokba.

A gólpárbajnak ezzel még korántsem volt vége, Korcsmár néhány perccel később ismét közelebb hozta csapatát a Kékekhez, aztán Vasiljevic fejesével máris 4-3 volt az állás! A középpályásnak aztán annyira megtetszett a góllövés, hogy 2 perc múlva már a harmadik gólját lőtte (megint büntetőből), majd Vaskó állította be a nem csak az MTK-szurkolók számár hihetetlen végeredményt.

Az MTK elmondhatja azt a „bravúrt", hogy zsinórban három meccset veszített el otthon úgy, hogy félidőben még 2-0-ra vezetett...

(forrás: nb1.hu)

2024. Április 27. 08:04, szombat | Sport

Balatoni szezonkezdet a gyorsasági versenyzőknél

A Balaton Park Circuiton kezdődött el a versenyszezon az MNASZ Gyorsasági szakágának versenyzői számára.

2024. Április 27. 07:58, szombat | Sport

A Balaton Park Circuiton kezdődött el a versenyszezon az MNASZ Gyorsasági szakágának versenyzői számára, akik a már hagyományos szezonnyitó versenyen, a Laptiming Kupán, de a tavaly új helyszínként belépett Bajatonfőkajáron nyomják a g

2024. Április 26. 16:18, péntek | Sport

Kovács Ádám vezeti a Histo Cup-ban az éves bajnokságot!

Beszélgetés a Formula autók világába nemrég csöppent Kovács Ádámmal.

2024. Április 26. 15:19, péntek | Sport

Valencia után Gender Tamás Junior ismét pályára hajt az Európa-bajnokság második fordulójában, amelynek ezúttal a franciaországi Val

A spanyol szezonnyitó nehézségei után nagy reményekkel vág neki a folytatásnak a fiatal feltörekvő tehetség,