Városlista
2025. március 17, hétfő - Gertrúd

Hírek

2013. Szeptember 27. 13:43, péntek | Kék hírek
Forrás: MTI

Kirabolta, zsarolta társait három veszprémi középiskolás

Kirabolta, zsarolta társait három veszprémi középiskolás

Csoportosan elkövetett rablás bűntette, valamint zsarolás és személyi szabadság megsértésének minősített esete miatt emelt vádat három fiatalkorú ellen a Veszprémi Járási Ügyészség.

A vádirat szerint a fiatalok a bűncselekményeket 2012 novembere és 2013 februárja között, az egyik szakképző iskola évismétlő diákjaként, két fiatalabb osztálytársuk sérelmére követték el.

A főügyészség azt írta: a három diák kifigyelte, hogy az iskolai büféből távozó egyik osztálytársuknál pénz van, hátrafeszítették a kezét, és erőszakkal elvették 300 forintját. Később zsarolással - veréssel fenyegetőzve - külön-külön is szereztek pénzt tőle.

Az ügy másik sértettjébe előbb hamis, fenyegető tartalmú üzenetekre hivatkozva kötöttek bele, majd az egyik óraközi szünetben a mellékhelyiségébe rángatták, ott szidalmazták és bántalmazták. Egy hónap elteltével felszólították, hogy a bulizásukhoz vigyen nekik fejenként ezer forintot, különben megverik; a sértett a fenyegetés hatására másnap átadta a pénzt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 12. 06:00, szerda | Kék hírek

Figyelmeztető lövéssel állítottak meg a rendőrök egy késsel fenyegetőző nőt Budapesten

Figyelmeztető lövéssel állítottak meg a rendőrök egy késsel fenyegetőző nőt hétfőn Budapesten a Keleti pályaudvarnál, a támadót elfogták és őrizetbe vették - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség kedden az MTI-vel.

2025. Március 05. 07:47, szerda | Kék hírek

Azt is megverték Miskolcon, aki látta a verekedést