Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2023. December 06. 09:13, szerda | Helyi

Kis híján tragédiát okozott egy adventi koszorú

Kis híján tragédiát okozott egy adventi koszorú

November 26-án éjjel egy mosonmagyaróvári családi házban az ablakban elhelyezett adventi koszorú gyertyája meggyújtotta az alatta lévő terítőt, az ablakpárkányt és a műanyag ablakot, valamint a falak is kormozódtak.

A lakóknak szerencsére sikerült időben eloltaniuk a tüzet, nem sérült meg senki. Az eset könnyen végződhetett volna rosszabbul, ezért nem árt körültekintőnek lenni az adventi és karácsonyi időszakban.

Advent és karácsony idején megemelkedik a lakástüzek száma. Vármegyénkben, az ebben az időszakban keletkezett tüzek az összes tűzeset mintegy 30 %-át teszik ki

Az ünnepi készülődés közben fő veszélyforrásnak számít az adventi koszorú. Fontos, hogy olyan koszorút válasszunk, amelynek gyertyái alatt van egy kis fém alátét. Amikor kimegyünk a szobából fújjuk el a gyertyákat, soha ne hagyjuk felügyelet nélkül. A koszorút mindig olyan helyre tegyük, ahol nincsenek éghető anyagok a közelben, hiszen a tűz könnyen átterjedhet a függönyre, asztalterítőre és a berendezési tárgyakra, ahogyan az a fenti eset során is történt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi

Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!

A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.

2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi

Három alpolgármestere van már Pintér Bencének

Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.

2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi

Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között

Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.

2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi

Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO

A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.