Városlista
2025. december 19, péntek - Viola

Hírek

2010. Július 09. 14:41, péntek | Sport
Forrás: NSO

Kóger Dániel a tengerentúlra igazolt

Kóger Dániel a tengerentúlra igazolt

A Sapa Fehérvár AV 19 fiatal csatára, Kóger Dániel a tengerentúlra, a Laredo Bucks együtteséhez szerződött, így immár biztosan kijelenthető, hogy a 21 éves támadó a 2010–2011-es szezonban már nem a fehérvári jégkorongcsapatot erősí

„A szurkolók egyik kedvence az egyesült államokbeli CHL-be igazolt, s reméljük, nagyobb szerencsével jár, mint egy éve, amikor nagy reményekkel indult a USHL - United States Hockey League - bajnoki címvédőjéhez, az elismerten a legjobban menedzselt csapathoz, az indianapolisi Indiana Ice gárdájához" - írja az Alba Volán hivatalos honlapja Kóger távozása kapcsán.


A fiatal csatár tavaly a második legrangosabb tengerentúli juniorbajnokságban szerepelt, ám ajánlat híján rövidesen ismét Fehérváron játszott, csakhogy már a felnőttek között az EBEL-ben, ahol az első felnőtt bajnokiján góllal debütált. Végül az osztrák bajnokság elmúlt idényében 40 mérkőzésen 7 találatot és 9 gólpasszt jegyeztek fel a neve mellé.


A támadónak ekkor már több ajánlata is volt, egy német másodosztályú együttes is képbe került - a Lausitzer Füchséhez próbajátékra is elutazott Dani -, sőt a Ferencváros ugyancsak érdeklődött iránta. A weisswasseri csapat szerződést is kínált a tehetségnek, aki így nyilatkozott akkor a lehetőségeiről:

„Tájékoztattam Ocskay Gábort, hogy több ajánlatom is van, és megfontolom, melyiket választom. A fehérvári klub azt kérte, július 6-ig döntsem el, maradok vagy megyek. Akkor találkozom a szakosztály-igazgatóval, addig megszületik a döntésem. A német klubnál is választ kértek, de azt a lehetőséget lemondtam, és az is biztos, idehaza egyelőre csak nevelőegyesületem jöhet szóba."


Kóger a tengerentúli folytatásról így nyilatkozott: „Még egyszer kipróbálnám magam Amerikában, hátha feljebb tudom küzdeni magam a CHL-ből. Beszéltem Mihály Árpáddal, ez a liga nagyjából az ECHL-lel van egy szinten, amely az NHL és az AHL után a harmadik legnívósabb versengés odaát. Ráadásul a Laredo remek kapcsolatokat ápol ECHL- és AHL-csapatokkal, ha tehát náluk maradandót alkotok, tudnak segíteni az előrejutásban."


„Döntésemben nem a pénz fog motiválni, bár igen jó szerződést ajánlottak a Bucksnál. De meg kell mondanom, a Fehérvár is korrekt ajánlatot tett. Ha a tengerentúlon folytatom, akkor a lehetőség miatt döntök emellett. Azt is tudom, hiába küldtek konkrét egyéves szerződést, ha nem teljesítek megfelelően, úgyis elküldenek szezon közben, ugyanúgy, mintha próbajátékon lennék" - nyilatkozta korábban Kóger.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 19. 07:34, péntek | Sport

Labdarúgó NB I - Dárdai Pál lett az Újpest FC sportigazgatója

A korábbi szövetségi kapitány Dárdai Pált nevezték ki csütörtökön az Újpest FC labdarúgócsapatának sportigazgatójává.

2025. December 18. 07:34, csütörtök | Sport

Labdarúgó NB I - Az FTC szerződést hosszabbított Robbie Keane-nel

A Fizz Ligában címvédő és jelenleg második helyezett Ferencváros szerdán szerződést hosszabbított a labdarúgócsapat vezetőedzőjével, Robbie Keane-nel.

2025. December 17. 07:47, szerda | Sport

FIFA-gála - Ousmane Dembélé az év játékosa

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetségnél (FIFA) Ousmane Dembélé, a Paris Saint-Gemain francia támadója nyerte el az év játékosa címet, amelyet kedd este a dohai díjátadó gálán adtak át.

2025. December 16. 07:03, kedd | Sport

Vizes vb 2027 - Huszonhárom napos lesz a budapesti vb

A 2027-es budapesti vizes világbajnokságot június 26. és július 18. között rendezik meg - jelentette be Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár a hétfői sajtótájékoztatón.