Hírek
2013. November 19. 14:30, kedd |
Helyi
Forrás: infoGyőr
Kokaint és herpeszt találtak könyvtári könyveken
A vizsgálatot Antwerpen végezték, ahol a legtöbbet kölcsönzött könyvtári könyveket vetették vizsgálat alá. A legnépszerűbb könyveken kábítószer maradványokat, a Szürke ötven árnyalatán pedig herpeszt találtak.
Leuveni Katolikus Egyetem professzora végezte a szóban forgó toxikológiai vizsgálatot a legnépszerűbb, legtöbbet kölcsönzött könyveken. - írja a DailyMail

A vizsgált könyveken talált kokain mennyisége elenyésző, csak éppen, hogy kimutatható, a nevezett könyveket olvasva senki sem kerülhet a kábítószer hatása alá. Ahogy a herpesz vírus is csak éppen, hogy kimutatható volt A szürke ötven árnyalata című könyvön, fertőzni semmiképp sem fertőz, hangsúlyozta a professzor, egészségügyi kockázata nincs a könyvtárba járásnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 20. 08:26, szombat | Helyi
Ezt érdemes tudni az ünnepi hulladékszállításról
A hulladékszállítás december 24-én, december 25-én, december 26-án, december 31-én és 2026. január 1-jén változás nélkül történik.
2025. December 20. 08:05, szombat | Helyi
Fakivágás lesz a Püspökerdőben – mutatjuk hol
Szeretnénk felhívni a győri Püspökerdő látogatóinak figyelmét:
2025. December 20. 07:05, szombat | Helyi
Megkezdődött az ebösszeírás
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata az állatok védelméről és kíméletéről szóló törvényben előírt kötelezettsége alapján 2025. december 15. – 2026. március 15. között ebösszeírást szervez.
2025. December 19. 08:29, péntek | Helyi
Iskolák kapták a Baross Gábor – Győr Gazdaságáért díjat
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata idén harmadik alkalommal rendezte meg évzáró gazdasági eseményét és a város egyik legrangosabb elismerésének, a Baross Gábor – Győr Gazdaságáért díjnak átadóünnepségét.

