Hírek
2025. Május 04. 08:59, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Koncz Zsófia: 2026-tól félmillió, 2029-től egymillió édesanyának nem kell személyi jövedelemadót fizetnie Magyarországon

Jövőre félmillió, 2029-től pedig már egymillió édesanyának nem kell személyi jövedelemadót fizetnie Magyarországon - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára szombaton a Facebook-oldalán.
Az államtitkár a közösségi oldalra feltöltött videóüzenetében az anyák napjához kapcsolódva úgy fogalmazott: az édesanyák szeretete, szolgálata, fantasztikus helytállása nemcsak a családjuk, hanem az egész nemzet számára fontos.
"Az idei anyák napja azért is különleges, mert az országgyűlés a héten elfogadta az anyák személyijövedelemadó-mentességéről szóló törvényjavaslatokat"
- emlékeztetett.
A családi adókedvezmény korábban már elfogadott duplázásával és az anyák szja-mentességével Európa legnagyobb családi adócsökkentési programját valósítja meg a magyar kormány - hangsúlyozta Koncz Zsófia.
Kifejtette, hogy idén július elsejétől kétszeresére emelkedik a családi adókedvezmény összege, majd október elsejétől életkortól függetlenül életük végéig szja-mentesek lesznek a háromgyermekes anyák, 2026 január elsejétől a 30 év alatti egygyermekes anyák is szja-mentességet élveznek majd, valamint fokozatosan bevezetik a kétgyermekes anyák személyi jövedelemadó-mentességét is. 2026-tól a 40 év alatti, 2027-től az 50 év alatti, 2028-tól a 60 év alatti, 2029-től pedig a 60 év feletti kétgyermekes anyát is szja-mentesek lesznek, ami a világon egyedülálló lesz - emelte ki az államtitkár.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 12. 06:00, hétfő | Belföld
Megtartották az Élet menetét Budapesten
2025. Május 12. 06:00, hétfő | Belföld
Jellemzően napos, de az átlagosnál hűvösebb idő várható a héten
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de az átlagosnál hűvösebb idő várható a jövő héten: egyes helyeken hajnalban akár 0 Celsius-fok körülire is lehűlhet a levegő, napközben 14-20 fok várható.
2025. Május 11. 11:39, vasárnap | Belföld
Nébih: enyhített a korlátozáson kívüli területeken a ragadós száj- és körömfájás miatt hozott intézkedéseken az állategészség
Enyhített a korlátozott területeken kívüli térségben a ragadós száj- és körömfájás miatt hozott intézkedéseken az állategészségügyi hatóság - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonság Hivatal (Nébih) szombaton.
2025. Május 11. 11:30, vasárnap | Belföld
Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton
Megdőlt az országos hajnali hidegrekord szombaton: a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Nyírtasson mínusz 4,4 Celsius-fokig süllyedt a hőmérséklet - írta a HungaroMet Zrt. szombaton a Facebook-oldalán.