Hírek
2016. Október 30. 09:44, vasárnap | Helyi
KÖNNYEBB A PARKOLÁS AZ ARRABONA UDVARBAN
Az átépítés révén rendezetté vált a parkolás és a közlekedés is gördülékenyebb, ezzel párhuzamosan pedig a zöldterület is növekedett…
„A nyár folyamán megújult a Bécsi udvar, amelyet a győriek azóta is előszeretettel használnak, majd az Arrabona udvar rendezése következett.” – kezdte tájékoztatóját Fekete Dávid alpolgármester. A belvárosi önkormányzati képviselő emlékeztetett, a mintegy húszmillió forint értékű felújítás előtt az autók össze-vissza tudtak csak megállni, emiatt a közlekedés is nehézkes volt. Az átalakítás révén viszont úgy sikerült rendezetté tenni a parkolást, hogy közben 58-ról 66-ra növekedett a parkolóhelyek száma.
Radnóti Ákos városüzemeltetésért felelős alpolgármester hozzátette, a parkolás rendezése folyamatos a városban, a centrum területén elég csak a népszerű Dunakapu téri mélygarázsra gondolni, vagy a Széchenyi híd lábánál történt változásokra, ahol a turista-buszok számára is kulturált helyeket alakítottak ki. Kiemelte, az Arrabona udvarban az elmúlt évben bevezetett újítások is megfigyelhetők, így itt is felfestették a motoros parkolókat, kiemelt festést kaptak a rakodóhelyek, és a mozgáskorlátozottakat is két hely szolgálja.
Prédl Antal a győri Útkezelő Szervezet vezetője elmondta, a parkolás átalakítása mellett az udvar közvilágításán is javítottak, a régit lecserélve és kibővítve, 16 új lámpatestet helyeztek el. A tereprendezés úgy történt meg, hogy sikerült növelni a zöldterület arányát is, ahol az ősz folyamán még négy fát ültetnek el. Kiemelte, a jövőben telítettség jelző táblával is szeretnék segíteni az autósok tájékozódását.
Hozzáadás a kedvencekhez
Vissza
Megosztás: Megosztás Facebookon Megosztás Twitteren
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 06. 08:24, hétfő | Helyi
Az idény végén befejezi pályafutását Nathalie Hagman, a Győri ETO kézilabdázója
Az évad befejeztével távozik a Bajnokok Ligájában és a magyar bajnokságban is címvédő Győri Audi ETO KC kézilabdacsapatától a svéd válogatott Nathalie Hagman, aki egyúttal felhagy aktív sportolói pályafutásával is.
2026. Április 06. 08:21, hétfő | Helyi
A Magyar Kétfarkú Kutya Párt is a szavazásra buzdít
Legyen minden jobb – ezzel a szlogennel készíti a programjait a Magyar kétfarkú Kutya Párt, amely azt ígéri az idei választáson, hogy embert juttat a parlamentbe.
2026. Április 06. 07:08, hétfő | Helyi
MÁV: április 7-étől jelentős változások a győri fővonalon!
Újabb üteméhez érkezik a Déli-Körvasút építése, így április 7-étől várhatóan 2027-ig Budapest-Kelenföld és Ferencváros között jellemzően csak egy vágányon közlekednek majd a vonatok.
2026. Április 05. 08:24, vasárnap | Helyi
Győri fiatalok a válogatottban
A rangos Multi Nations Youth Swim Meet válogatott versenyen öt győri fiatal képviselte Magyarországot, ami önmagában is komoly elismerés. 2 arany, 1 ezüst, 4 bronzérem a mérleg.
