Hírek
2018. Augusztus 25. 11:20, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Környezetkárosítás elleni bűncselekmény vádjával letartóztattak egy indiai gyártulajdonost Boszniában
Őrizetbe vették a boszniai hatóságok Debasish Gangulyt, az északkelet-boszniai Lukavacon működő, koksz- és vegyi termékek előállításával
és értékesítés foglalkozó GIKIL vállalat igazgatóját környezetkárosítás és közegészség elleni bűncselekmény vádjával - közölte az N1 boszniai hírcsatorna pénteken.
Gangulyt egy nappal azután tartóztatták le, hogy a boszniai föderáció környezetvédelmi hivatala bezáratta az általa vezetett gyárat, mert az mérgező anyagokkal és hulladékkal többször is szennyezte a környezetet, valamint toxikus szert engedett a Spreca folyóba.
A lukavaci gyár, amely a volt Jugoszlávia egyik legnagyobb vegyigyára volt, 2003 óta az indiai Global Steel Holdings Kft. tulajdonában van.
A GIKIL jelenleg valamivel több mint ezer alkalmazottat foglakoztat. A koksz előállításán kívül benzolt, nyers kátrányt, műtrágyát, elektromos energiát és desztillált vizet is előállít, valamint ellátja ivóvízzel a várost.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld
Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát
A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban
2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld
Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt
A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.
2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld
Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld
Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát
Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.
