Hírek
2025. Június 19. 07:11, csütörtök | Helyi
Kósa megelégelte az aluljáró állapotát
A vasúti aluljáróról posztolt Győr alpolgármestere, ebben pedig bejelentést is tett. Mutatjuk.
Azt írja:
„A vasúti aluljáró vállalhatatlan állapotba került, a hetes vágánytól a nádorvárosi lépcső és az azt övező közterület a város tulajdona. Ezt a város szolgáltatóinak feladata rendben tartani. Aki jár arra tudja: állandó szemét, cigaretta csikkek, vizelet szag, italozás, dohányzás, sőt egy nő már életvitel szerűen élt az aluljáróban…
A múlt hét folyamán felvettem a kapcsolatot a Hajléktalan segítőkkel, a Városrendészettel, a Győr-Szollal, és az Útkezelővel. Csak összehangoltan, közös erővel lehet megoldani a problémát. Az alábbi akciótervben kértem a város intézményeinek és szolgáltatóinak közreműködését:
Minden reggel és délután:
- A Győr-Szol csináljon teljeskörű söprést és csikk mentesítést minden reggel és délután
- Ezzel egy időben a városrendészet ellenőrizze, hogy nem zajlik-e szabálytalan alkoholfogyasztás, vagy dohányzás a területen, intézkedjen ha szabálytalanságot lát.
Középtávú megoldás:
- Bekamerázzuk az aluljárót és környétét – (2025 – ősz)
- Megtervezzük az aluljáró felújítását: – (2025 – nyár)
- Aluljáró burkolat csere (városra eső rész)
- Lépcső burkolat csere
- Falfelületek burkolatának cseréje
- Megtervezzük az épület és az előtér felújítását:
- Tér átalakítás, várakozó pontok áthelyezése
- Lépcső épület újratervezése
- Ezzel párhuzamosan forrást keresünk a kivitelezés megkezdésére.”
Fotó, forrás: Facebook/Kósa Roland
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
