2016. Február 17. 09:57, szerda | Helyi sport
Forrás: Győri Kosárlabda Club

Kosárinfó

Kosárinfó

Széchenyi Egyetem Győri KC csapatának legutóbbi eredményeiről értesülhetünk a Győri Kosárlabda Club hivatalos honlapjáról.
Következő mérkőzés időpontja:
Széchenyi Egyetem Győri KC–OSE Lions:2016. február 17., 18 óra.

Kedves kosárlabdabarátok!

Csapatunk a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém otthonában lépett pályára bajnoki mérkőzésen. Körtélyesi vezérletével a meccs elején 11-5-re vezetett az éllovas, majd 18-9 is volt a hazaiak javára, s ez a kisszünetig nem is változott. A második tíz percben előbb négy (28-24), majd két pontra (30-28) jöttünk fel, sőt, a nagyszünet előtt a vezetést is átvettük (37-38). Az utolsó kosár azonban a veszprémieké volt egy tripla formájában. A második félidő Márkus két kihagyott büntetőjével, valamint Körtélyesi újabb hármasával kezdődött (43-38). Ez sem törte meg azonban a csapatot, mert a 25. percben 52-48-ra már mi vezettünk, időt is kért a hazaiak edzője. Kicsit megzavarodtunk, a Veszprém visszavette a vezetést, de bő egy perccel a vége előtt ismét egyenlő volt az állás (59-59). Ekkor azonban beesett egy újabb hazai hármas és egy büntetőt is értékesítettek a vendéglátók. Kovács Soma kosarának köszönhetően a zárószakaszt kétpontos hátrányból kezdtük. Ebben nagyon rosszul kezdtünk, egy 0-8-as szakasz után időt kért Csaplár-Nagy Ervin. Sajnos nem sikerült ott folytatni, ahol az első három negyedben, a hazaiak előnye tíz pont fölé nőtt, s ez a különbség állandósult is. A hajrában aztán három pontra feljöttünk (80-77). Időt kért a hazai csapat, majd Vertetics egy hárompontossal eldöntötte a találkozót. Csapatunk minden dicséretet megérdemel, mert méltó ellenfele volt a listavezetőnek. Kár volt a negyedik negyedben azért a párperces rövidzárlatért.

HOYA Pannon Egyetem Veszprém–Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC
85–80 (26–17, 14–21, 23–23, 22–19)

Veszprém, NB I/B-s mérkőzés. V.: Horváth A., Németh S., Benedek.

GYKC: Márkus 16/3, Hajmásy 2, Kovács S. 29/15, Gombás 16/6, Horváth Á. Cs.: Baruta 15/9, Papp 2, Sziráki.
Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Csaplár Nagy Ervin vezetőedző: „Gratulálok a csapatnak. A betegeinket otthon hagyva érkezett csapatunk a Veszprém otthonába, ahol az első perctől keményen odatettük magunkat. Sajnos Hajmásy Peti az elején megsérült, így őt is nélkülöznünk kellett. A jó védekezésünknek köszönhetően tartottunk magunkat, de sajnos volt pár perc rövidzárlat, ahol az eladott labdákat gyorsan könnyű ziccerre váltottak a hazaiak. Kovács Soma ismét a csapat motorja volt. Szerdára felépült csapattal vágunk neki az Oroszlánynak.”

U20-as csapatunk nagyszerű győzelmet aratott a veszprémiek otthonában

Pannon Egyetem Veszprém–Széchenyi Egyetem Győri KC 54–74 (12–16, 5–23, 18–22, 19–13)

Ábrahám Márta edző:Extra védekezésünk és pontos dobásaink kellettek a győzelemhez. A mérkőzés egészében jól védekeztünk, nem voltak hullámvölgyek, végig fegyelmezetten játszva hozta magából ki mindenki a maximumot. Gratulálok a csapatnak, szép munka volt!

Csapatunk szerdán hazai környezetben a második helyezett Oroszlány ellen javíthat.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC–OSE Lions
2016. február 17., 18 óra.
(Az U20-as mérkőzés 20 órakor kezdődik.)

U18-as csapatunk húszpontos vereséggel zárt a Kanizsa otthonában

Kanizsa KK–Győri KC 85–65 (21–10, 21–22, 18–11, 25–20)

Ábrahám Márta edző: – A hazaiak a mérkőzés egészében dominánsan játszottak, mi pedig nem találtuk meg ennek ellenszerét. Nagyon gyengén kosárlabdáztunk, úgy is jellemezhetném magunkat, hogy nem volt a mérkőzésen egy jó momentumunk. Az első negyedbeli sebtében összeszedett faultok megzavartak bennünket, a tőlünk megszokott és elvárt stílustól eltérően, félszegen és óvatosan védekeztünk, a támadásaink pedig fantáziátlanok voltak és enerváltan kosárlabdáztunk. Csapatomnak van mit javítania, hiszen a hét két fontos és nehéz találkozót tartogat számunkra. Szerdán előbb az Oroszlányt fogadjuk az U20-as bajnokságban, majd pénteken a Soproni Tigrisek U18-as csapata látogat el hozzánk. Őszintén remélem, hogy a tegnapi mutatványunknak egyik találkozón sem lesz nyoma.

A nemzeti regionális serdülőbajnokság alapszakaszában mindkét csapatunk pályára lépett. Az idősebbek Szombathelyen szerepeltek, s egy győzelemmel és egy vereséggel zártak.

Szombathelyi KA/B–Győri KC 2002 „Lovagok” 66–50 (23–13, 16–18, 10–13, 17–6)
GYKC: Bokor, Donkó 7, Nagy 2, Svidró, Mezei, Homolya 3, Molnár, JÓFÖLDI 13, Csizmadia 4, Süveges, Parcsami 10, Tóth 11.

Győri KC 2002 „Lovagok”–ZTE B 67–64 (19–8, 20–18, 16–13, 12–23)
GYKC: Bokor, Donkó 2, NAGY 8, Svidró, Mezei 8, Homolya 4, Molnár, JÓFÖLDI 12, Csizmadia, Süveges, Parcsami 12, TÓTH 21.

Zsiga Zoltán edző:Első mérkőzésünket a házigazdák ellen játszottuk. Sajnos rengeteg amatőr hibát vétettünk, dekoncentráltak, enerváltak voltunk, szervezettségben pedig Gombás Ádám hiánya érzékelhető volt. Ezen a mérkőzésen nem volt bennünk a győzelem. A Zalaegerszeg elleni mérkőzésünkre a csapat fejben is megérkezett a mérkőzésre. Akarattal, bátran játszottunk, mindenki hozzátett a győzelemhez.

A fiatalabbak Sopronban két szoros mérkőzésen maradtak alul.

GYKC ’03–Soproni Sportiskola B 50–60 (4–18, 13–10, 20–18, 13–14)
GYKC ’03 –Veszprémi UKE 67–73 (12–20, 18–19, 18–12, 19–22)

Szabadics Ádám edző: Az első meccsen a hazaiak B csapatával játszottunk. Mindkét gárda kemény védekezést mutatott be, csak míg a soproniak rendre betaláltak, a mi helyzeteink kimaradtak, így a negyed végén a Sopron ment tizennégy ponttal. A második negyedben már eredményesebb volt a támadójátékunk és a védekezésünk is kemény maradt, így a szünetben tíz pont körüli volt csak a különbség. A harmadik negyedet már több cserelehetőséggel tudtuk végigjátszani így a Mihály–Dallos–Gemza–Bombay négyes jelentősen tudott a hátrányból faragni. Az utolsó negyedben felváltva estek a kosarak, így a végén tízpontos soproni siker született. Összességében a fiúk nagyon jól védekeztek, nagyon szép kidolgozott támadásokat vezettek, amelyek közül, ha bement volna az a néhány tiszta helyzet, más eredmény született volna. Nagyon elégedett vagyok és mindenkinek hatalmas dicséret jár a játékáért. Második meccsünkön végig nagyon kiélezett csata volt a pályán, ami az eredményen is látszik. Sajnos a fáradtság miatt pontatlanabbak és türelmetlenebbek lettünk, de szerencsére a küzdeni tudás és az akarat vitt bennünket előbbre. Végül is kulcsembereink faultproblémái és ellenfelünk hosszabb kispadja miatt lett vereség a vége, de mindezek ellenére a mutatott fegyelmezett játék és a küzdeni tudás miatt, számomra ez a meccs és az előző is győzelemmel ért fel.

Vasárnap a Balogh Gyula városi emlékbajnokság negyedik fordulóját rendezték az egyetemi csarnokban. Ez a forduló sem múlt el meglepetés közeli és meglepetéssel zárodó küzdelemmel. 4 forduló után legnagyobb örömünkre nincsen előre lefutott mérkőzés a bajnokságban, minden csapat komolyan foglalkozik a felkészüléssel és a taktikával egyaránt. Reméljük a további fordulók is hasonló izgalmas mérkőzéseket hoznak majd.

Széchenyi Old Stars–Aktív SE 55–64

Egyetemi csapatunk kedden 20 órakor az Esély a Sportra Petőfi SE csapatát fogadja az egyetemi bajnokságban. Ez lesz az együttes kilencedik mérkőzése az idén.

2024. Május 07. 07:29, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: az Európai Unió bővítésének felgyorsítása lesz a magyar uniós elnökség egyik legfontosabb célja

Az Európai Unió (EU) bővítésének felgyorsítását nevezte a magyar uniós elnökség egyik legfontosabb céljának a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalán hétfő este.

2024. Május 07. 07:25, kedd | Sport

Bemutatták a magyar csapat párizsi olimpiára és paralimpiára tervezett ruhakollekcióit

Bemutatták a magyar csapat párizsi olimpiai és paralimpiai ruhakollekcióit hétfő este a Várkert Bazárban.

2024. Május 07. 07:11, kedd | Helyi