Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2013. Június 19. 08:59, szerda | Helyi
Forrás: MTI

Közel 300 millió forintos fejlesztés az UNIMAS Kft.-nél

Közel 300 millió forintos fejlesztés az UNIMAS Kft.-nél

Közel 300 millió forintból bővíti csarnokát és fejleszti eszközparkját a soproni UNIMAS Kft.

Egy 112 millió forintos - 45 millió forint erejéig pályázati pénzből finanszírozott - projekt részeként 750 négyzetméterrel bővül a főként lézervágással, a hajlítással, a hegesztéssel, összeállítással és a porfestéses felületkezeléssel foglalkozó társaság csarnokainak területe.

Egy másik, 65 milliós pályázati forráshoz 121 milliós önerőt rendelő fejlesztés keretében két üzemcsarnokot összekötő "repülőtető" épül, valamint nagy értékű, például CNC-berendezéssel és gépekkel bővül az eszközpark, illetve képzéseket szerveznek dolgozóknak.

Atársaság tájékoztatása szerint a fejlesztések önerejét hitelfelvétel nélkül állja a jelenleg mintegy 130 dolgozót foglalkoztató társaság, amely ez évtől új üzemcsarnokában nagy gépeket is össze fog szerelni. Ezeket próbaüzem után küldik ki osztrák és német megrendelőiknek.

A nyilvános cégadatok szerint a társaság árbevétele 1,79 milliárd forint volt 2012-ben, szemben az előző év 1,6 milliárd forintos árbevételével, aminek túlnyomó része exportból származott. A társaság adózás utáni eredménye tavaly 227 millió forint, egy évvel korábban 235 millió forint volt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 06. 08:22, szombat | Helyi

Győri labdarúgó is díjazottak között

A bajnoki címvédő Ferencváros játékosai szerezték meg az év legjobbjainak járó mindhárom díjat a női labdarúgó NB A I-ben: a RangAdó díjátadón az idény legjobbjának járó elismerést Nagy Viktória vette át.

2026. Június 06. 08:04, szombat | Helyi

Bővítik a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskolát

Csaknem 510 millió forint uniós támogatással újul meg a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskola.

2026. Június 06. 07:06, szombat | Helyi

Megújult az Aranypart II., grillház is nyit

Sajtótájékoztatóval egybekötött szezonnyitón mutatták be az Aranypart II. idei fejlesztéseit.

2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi

Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot

Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.