Hírek
2024. December 01. 08:15, vasárnap | Helyi
Közel egy tonna törpeharcsától szabadították meg a holtágat (VIDEÓ)
Már 900 kilogramm törpeharcsát szedtek ki idén a Mosoni-Duna holtágból Győrnél a megyei horgász szövetség halőrei.
Ha el nem is fogy, de egyre kevesebb van belőle. Köszönet érte a halőröknek – közölte a Sporthorgász Egyesületek Győr-Moson-Sopron megyei Szövetsége.
A törpeharcsa főleg gerinctelen állatokkal, mint például csigákkal, kagylókkal vagy rovarlárvákkal) és halakkal táplálkozik. Bár jelentős mennyiséget fogyasztanak halakból is, és minél nagyobb a méretük, annál többet esznek. Az Észak-Amerikában őshonos fekete törpeharcsa az 1980-as években került be a magyarországi vízrendszerekbe haltermelési céllal. A várakozásokat nem igazolta ez a hal, nem nőttek elég nagyra a példányai, így szaporítása nem lett sikertörténet. A halak a tógazdaságokból hamar kijutottak a természetes vizekbe, és gyorsan szaporodni is tudtak.
A horgászok nem igazán kedvelik a törpeharcsákat, mert szinte minden csalira ráharapnak, így nehéz a kiszemelt halfajra horgászni, és más halak ivadékait is előszeretettel fogyasztják. Nekik viszont nincsen igazi ragadozójuk.
Rövid videó a mostani győri gyérítésről itt nézhető meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 06. 08:22, szombat | Helyi
Győri labdarúgó is díjazottak között
A bajnoki címvédő Ferencváros játékosai szerezték meg az év legjobbjainak járó mindhárom díjat a női labdarúgó NB A I-ben: a RangAdó díjátadón az idény legjobbjának járó elismerést Nagy Viktória vette át.
2026. Június 06. 08:04, szombat | Helyi
Bővítik a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskolát
Csaknem 510 millió forint uniós támogatással újul meg a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskola.
2026. Június 06. 07:06, szombat | Helyi
Megújult az Aranypart II., grillház is nyit
Sajtótájékoztatóval egybekötött szezonnyitón mutatták be az Aranypart II. idei fejlesztéseit.
2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi
Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot
Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.
