Hírek
2021. Július 21. 08:44, szerda |
Kék hírek
Forrás: infovárosok/police.hu
Közel két millió forint kárt okozott a csaló

A gyanú szerint a 36 éves férfi több mázsa mezőgazdasági terményt vett át jogosulatlanul a volt munkáltatója nevében. A berettyóújfalui rendőrök befejezték az ügy vizsgálatát.
A rendőrségen egy berettyóújfalui mezőgazdasági cég képviseletében tettek feljelentést 2020. november közepén. A jegyzőkönyv szerint egy férfi volt munkáltatójára hivatkozva három hónap alatt összesen 11 alkalommal károsította meg őket – közölte a rendőrség.
A rendőrök a feljelentést követően adatgyűjtésbe kezdtek és hamar beazonosították a feltételezett elkövetőt. A gyanú szerint a 36 éves férfi korábban valóban a cég egyik partnerének dolgozott. Időközben viszont megszűnt a munkaviszonya, ő azonban kihasználta, hogy a volt munkaadója megbízásából többször is járt a telephelyen. Az ott dolgozók abban a tudatban voltak, hogy a partnerük megrendelésének tesznek eleget, így minden alkalommal felpakolták a teherautóra a férfi által kért mennyiségű terményt.
A berekböszörményi lakos 2020. november 17-én jelent meg újra a telephelyen és ismét több mázsa terményt akart elszállítani. Nagy meglepetésére azonban a nyomozók még a helyszínen kérdőre vonták, majd elfogták és előállították a rendőrkapitányságra.
Gyanúsítotti kihallgatásán részletes beismerő vallomást tett. A Berettyóújfalui Rendőrkapitányság csalás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást vele szemben. A rendőrök a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték és a keletkezett iratokat megküldték az illetékes ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 03. 07:43, kedd | Kék hírek
Kalapáccsal támadtak rá az Antall-kormány volt külügyminiszterére
Budapesten, egy belvárosi társasház kapualjában támadta meg az Antall-kormány volt külügyminiszterét és feleségét vasárnap délután egy férfi, aki kalapáccsal esett az idős házaspárnak.
2025. Május 29. 16:00, csütörtök | Kék hírek
Vádat emeltek egy nő ellen, aki egy 15 éves lányt kényszerített szexmunkára
A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség minősített emberkereskedelem és gyermekpornográfia miatt vádat emelt egy bajai nővel szemben, aki a fia náluk lakó, kiskorú barátnőjét fenyegetéssel és erőszakkal szexmunkára bírta rá.
2025. Május 21. 07:26, szerda | Kék hírek
Egy szék háttámlával ütötte a biztonsági őrt a győri stadionban
Az ügyészség vádat emelt egy szurkolóval szemben, aki 2024 tavaszán, egy NB II-es mérkőzésen egy széktámla élével arcon ütötte a biztonsági őrt.
2025. Május 21. 07:25, szerda | Kék hírek
Kémkedés gyanúja miatt indítványozott letartóztatást az ügyészség
A Fővárosi Főügyészség egy kémkedéssel is gyanúsított ukrán férfi letartóztatására tett indítványt.