Városlista
2026. február 24, kedd - Mátyás

Hírek

2018. November 19. 08:12, hétfő | Belföld

Középkori kincset talált egy férfi, miközben vízóraaknát ásott

Középkori kincset talált egy férfi, miközben vízóraaknát ásott

A kertjében ásott az a Gyulai férfi, aki csontokat talált a földben.

A férfi először arra gondolt, hogy állatok csontvázaira bukkant, de aztán egy emberi koponyát is talált a földben- írja a Blikk.

Értesítette a rendőröket, akik azonnal kimentek a helyszínre, és szakértő bevonásával folytatták a munkát.

"Sikerült megállapítani, hogy 30 évnél régebbi csontokról van szó, így az eset átkerült hozzánk. A feltárás során kiderült, hogy egy középkori, nagyjából 14–15. századi sírt talált a tulajdonos." – mondta el az Erkel Ferenc Múzeum szakmai vezetője, Liska András.

A régész azt is hozzátette, hogy bár Gyulán több mint 800 lelőhelyet is találtak már, a most feltárt középkori temető eddig teljesen ismeretlen volt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld

KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt

2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak

Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.

2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.