Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2015. Október 29. 10:43, csütörtök | Helyi
Forrás: gyor.hu

Közérdekű - Temetői információk

Közérdekű - Temetői információk

A városi köztemetőkben zajlik a lombgyűjtés, a sírkertekben naponta mintegy ötven fő takarítja az enyhe őszi idő miatt folyamatosan hulló falevelet.

A Győr-Szol Zrt. tájékoztatja a hozzátartozókat, hogy október 31-én és november 1-jén a Szabadi úti köztemető bejáratán és a Nádorvárosi Köztemető mindkét kapuján 7 és 11 óra között hajthatnak be autóval az arra jogosultak. A Nádorvárosi temetőnél tehát az eddig az útépítés miatt lezárt főbejárat nyitva áll az érkezők előtt a parkoló használható. Ugyanezen időszakban a győri köztemetők – a gyalog érkezők számára - egységesen 7 és 20 óra között lesznek nyitva.

A temetői autóforgalom csökkentése, valamint a nehezen mozgó látogatók helyváltoztatásának megkönnyítése érdekében a Győr-Szol Zrt. csendesen működő és környezetbarát elektromos kisbuszt közlekedtet október 31-én és november 1-jén 10 és 16 óra között a Nádorvárosi köztemetőben. A járatok a régi bejárathoz – körforgalom - közeli ravatalozó épület elől indulnak.

További segítség a sírkertekbe kilátogatóknak, hogy az előző évekhez hasonlóan a Győr-Szol Zrt. minden győri köztemetőben - Szabadhegyi, Nádorvárosi, Révfalui, Újvárosi, Sugár úti, Templom úti, Malomsori és a Koroncói úti – október 31-én és november 1-jén 10 és 16 óra között gondnoki szolgálatot működtet, ennek köszönhetően a sírhelyekkel kapcsolatos ügyintézés is biztosított lesz.

A köztemetőkben a kutak várhatóan működni fognak, vízvételi lehetőség – időjárás függvényében - tervezetten lesz.

Mindenszenteki ünnepek előtt és az ünnepek alatt a Nádorvárosi köztemető régi bejáratánál a kerítésen belül jobb és bal oldalon vásárolhatunk koszorút és virágot. A Nádorvárosi köztemető régi bejárata előtti virág és koszorú piac az új bejáratnál lévő Szentlélek téren működik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 08:29, péntek | Helyi

Új autó segíti a győri Család- és Gyermekjóléti Központ munkáját

Új autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ.

2026. Július 17. 08:06, péntek | Helyi

Kommentár nélkül: Egy nyári délelőtt Győr belvárosában

Operatőr kollégánk, Tóth Bálint, kedden délelőtt felkapta kameráját, és tett egy kört Győr belvárosában. Máris mutatjuk, mit látott.

2026. Július 17. 07:10, péntek | Helyi

Agresszív drogosok balhézása miatt erősíti biztonságát az egyetem

Erősíti a biztonságot az egyetem, mert a győri campus előtt agresszív társaság kezdett megjelenni, feltehetően drog hatása alatt okoznak botrányt és riadalmat.

2026. Július 16. 08:21, csütörtök | Helyi

Változik a Dunakapu téri piac helyszíne

Július 18-án, szombaton rendezvény miatt a Dunakapu téri piac ideiglenesen a Tarcsay Vilmos utca 1–3. szám alatti parkolóban (a piac korábbi helyszínén) várja a vásárlókat.