Városlista
2026. február 3, kedd - Balázs

Hírek

2017. Október 24. 08:00, kedd | Helyi

Közök között: Séta és történetek Győr piroslámpás évszázadaiból

Közök között:  Séta és történetek Győr piroslámpás évszázadaiból

A GyereGyőrbe Tematikus városnézések csapata, egy vadonatúj sétával várta múlt pénteken az érdeklődőket, melyre közel ötvenen regisztráltak.

Győr színes történelmi múltja és látnivalóinak gazdagsága már számos tematikus séta ötletét adta. Piroslámpás közök, legendák és igaz történetek Győr múltjából, ez adta az új séta témáját. A győrieket nagyon érdeklik a város legendái és igaz történetei. Ezúttal az egykori kereskedővárosban, katonavárosban, a későbbi iparvárosban működő prostitúció történetével ismerkedhettek meg.

Az új program ötlete Csobayné Pintér Éva idegenvezetőtől származik, vendégelőadója ezúttal Bana József, a Városi Levéltár igazgatója volt, aki a Levéltár épületében várta a csoportot, majd a közök között elindultak egy múltidéző sétára.

Történelmi tények, összefüggések a prostitúció győri történeteiről, hiteles forrásokból mesélt történetek Győr rejtett közeiben -Múzeum köz, Szappanos köz, Fürdő köz, Belváros köz, Hó köz -, utcáiban, majd azt követően egy vetítéses előadáson Schmuk Mari, Kupi Lizi, Eper Kati történeteiről, a Szemérmetlen közről a megvalósulatlan luxusbordélyról, dr. Angyal Armandról, a város egykori tiszteletben álló rendőrkapitányáról hallhattak a séta résztvevői.

Az „édes élvezetek” sem maradtak ki a programból, a Rétesvár kézműves réteseinek és tulajdonosának köszönhetően.

A tematikus séták novemberben is folytatódnak. A középkor nyomai Győrben, Litera-Túra és Angyalséta várja az érdeklődőket.

Fotók: Csobay Dániel fotográfus

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 03. 08:22, kedd | Helyi

A polgármester elnapolta a közgyűlést és újabb feljelentéseket tett

Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek kora délután hozott nyilvánosságra. Az előzményeket a pénteki közgyűlés legelejéről szóló tudósításunkban láthatják.

2026. Február 03. 08:06, kedd | Helyi

Tovább zöldülhet a Szigetköz

Több mint 3 milliárd forint támogatás érkezik a Szigetközbe.

2026. Február 03. 07:06, kedd | Helyi

Csendben elaludt Magyarország legidősebb embere Győrújbaráton

Elhunyt Magyarország legidősebb embere, Juhász Árpádné. Teri néni 1914. május 14-én született, 2022 decembere óta volt ő az ország leigidősebbje és a győrújbaráti idősotthonban hunyt el.

2026. Február 02. 08:29, hétfő | Helyi

Európai ifjúsági kézilabdaliga – Győr is indul az első női idényben

A Győr, a Ferencváros és a Debrecen is indul az európai ifjúsági kézilabdaliga első női kiírásában.