2024. május 14, kedd - Bonifác

2011. December 03. 09:00, szombat | Helyi
Forrás: Nemzeti Sport

Kulcsemberei nélkül verte az Audi ETO a szebb napokat látott Dunaújvárost

A Dunaújváros negyed óráig tudta tartani a lépést a több kulcsemberét nélkülöző Győri Audi ETO KC otthonában, a végén azonban simán, 37-24-re nyert a címvédő a női kézilabda NB I-ben.

A győri mérkőzésen nem játszhatott a világbajnokságon szereplő két norvég, Katrine Lunde Haraldsen és Heidi Löke, a brazil Eduarda Amorim, valamint a montenegrói Jovanka Radicsevics sem, de nem kapott „bevetési parancsot" Andrea Lekics sem. Bár sokan arra számítottak, hogy ezúttal már Karl Erik Böhn veszi át a teljes karmesteri pálcát az ETO-nál, de végül az előző meccshez hasonlóan Danyi Gábor másodedző meccselt.

Az első félidőben sokáig jól tartotta magát a vendég csapat, de a győriek sem igazán pörögtek fel. A 12. percben 5-4-re is vezettek Ferlingék, Víg Vivien több nagy védést is bemutatott. Ezután azonban egy kettős emberelőnyt kihasználva fordítottak Görbiczék és hiába kért időt 9-6-nál az újvárosi csapat, a szünetben már 20-12-re ment az ETO.
A folytatásban még sikerült ideiglenesen feljebb zárkóznia a vendégeknek, de a 45. percre meglett a közte tíz (29-19). A második félidőben sem lett magasabb a játék színvonala, de ez nem veszélyeztette a hazaiak biztos győzelmét (37-24).

A másik mai találkozón szoros találkozót játszott egymással a Szekszárd és a Siófok, de az utolsó 15 percben (ami 24-24-ről indult) magához ragadta az irányítást a vendég csapat, és már nem is adta ki a kezéből.

NŐI KÉZILABDA NB IGYŐRI AUDI ETO KC-DUNAÚJVÁROSI REGALE KLÍMA 37-24 (20-12)

Győr, 800 néző. V: Bacs J., Bán T.
GYŐR: Pálinger - ORBÁN 8, Gros 2, GÖRBICZ 10 (4), Palkó 2, Hornyák 4, Schatzl 3. Cs: Pásztor (kapus), Kovacsics 4 (1), Planéta 2, Tóth E. 2. Vezetőedző: Karl Erik Böhn
DUNAÚJVÁROS: VÍG - Hosszu 1, Gera 2, Takács D. 1, Gáspár 2, FERLING 8 (4), Erdősi 3. Cs: Vadász, Takács I., Gerstmár 2, SÁRI 5, Takács F. Vezetőedző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2-1. 12. p.: 4-5. 17. p.: 9-6. 28. p.: 19-11. 35. p.: 21-15. 42. p.: 26-19. 49. p.: 31-19
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 5/4
MESTERMÉRLEG

Karl Erik Böhn: - Az első félidő közepétől összeszedték magukat a lányok. Fontos volt, hogy ma több fiatalunk kapjon játéklehetőséget és öröm volt látni, hogy ők éltek is vele. Voltak kihagyások a játékban, de szerencsére mindig sikerült újítanunk.

Gulyás István: - Sokáig terveink szerint alakult a meccs, de a második játékrészben megrogytak lányaink. Sokkal nagyobb tiszteletet adtunk a Győrnek, mint amit kellett volna. Fiataljainknak oroszlánként kellene küzdeni egy ilyen meccsen, nem pedig kis cicaként