Városlista
2026. február 25, szerda - Géza

Hírek

2016. Augusztus 11. 18:16, csütörtök | Sport

Kuncz és ifj. Kuncz egy Ladában

Kuncz és ifj. Kuncz egy Ladában

Apja és fia a Baranya Kupán, együtt egy autóban, még pedig egy LADA VFTS-ben.

Beszélgetés Kuncz és ifj. Kuncz Dezsővel a verseny előtt.

Kuncz Dezső:
Miként is kerülsz te egy hátsókerekes Ladába, hisz ezer éve ültél benne utoljára?
- Nem tudom! Fogalmam sincs! Ezt a Szabó Lacinak köszönhetem, meg a vakbelének.
Ugyanis a mai nap hívott a kórházból, hogy műtik és ugorjak be a bal1-be a Baranya Kupán.
1996-ban ültem egy kemény N2-es Zsiguliban a Salgó Rally-n. Ez a VFTS csupán 120 Lóerővel erősebb mint a N2-es Ladám volt.

Fiad, Dezső fog neked navigálni. Mentetek már együtt, ha jól tudom korábban. Melyen amikor a fiad dirigálja az itinert neked?
- Különösebben nem okoz nekem problémát. Elég régóta megyek a magyar bajnokságban ismerek szinte minden pályát. Ő inkább megerősít, hogy melyik, s milyen kanyar és hogy következik.
Illetve tanítom a gyereket a navigálás fortélyaira.

A Prológról a Camping - Árpádtető gyorsra mentek. Mit lehet tudni erről a gyorsról?
- Nagy meglepetés nem érhet, mert ismerem ezeket a pályákat, de egy jó felírás életet menthet.
A Prológon lesz akin röhögjenek! Elméletileg tudom, hogy kell forgatni a Zsigulit, de gyakorlatban most ki fog derülni hogy a kézifék barátunk lesz, vagy sem.

Elsőként a Rallye2 mezőnye fog "takarítani" a pályán. Ez előny vagy hátrány?
- Az annyira nem számít, inkább murván lényeges. Szerintem ki lesznek gumizva a tövek, így kihordás sem várható annyira majd.

Ifj.Kuncz Dezső:
Édesapád mellett a jobb1-ben és egy erős VFTS-ben fogsz navigálni. Milyen érzés kavarog ilyenkor benned, hogy a faternek kell diktálnod a tempót?
- Igazság szerint ugyanaz mint egy másik pilóta mellett. Maximálisan oda kell tennem magamat, a legjobbat kell nyújtani.
Kettő versenyt mentem eddig. Murván Baksai Lacival Ladával, egyet a Székesfehérvár Rally-n Szabó Lacival, most pedig a Baranya Kupán édesapámmal fogok indulni.

Mi a célotok ezen a versenyen?
- A versenyen mindenféleképpen az az első, hogy sikeresen célba érjünk. Persze, ha valami kupa az ölünkbe hullik annak tudunk örülni.



Ezúton köszönöm Markó Tibinek a segítségét a rajthoz állásunkkal kapcsolatban!
Partnereink segítségét köszönjük! Fém és Műanyagfeldolgozó Kft., Kelet-Épszer Kft., Globál 66 Bt, Norton-4 Kft., Asajah Szinter Kft., Rally-Team Bt Püspökladány, Rallye2.hu, Sprint-Hungária Kft., FO-PU-MIX Kft., Olvisz 98 Kft., VR Hungary, KS Partner Kft., Kärcher, Thermo-Ciklon Kft., Bonymold Kft., Vinogrape Kft., DOMB Média Kft., W-Protect Kft., CM-Logisztikai Kft.
- Hajósi Miklós -
www.hajoka.hu

Címkék: autósport

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 24. 16:00, kedd | Sport

Férfi kézilabda MK - Az elődöntőben találkozik a Veszprém és a Szeged

A címvédő Szeged a bajnok Veszprémmel találkozik a férfi kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében.

2026. Február 24. 07:35, kedd | Sport

Labdarúgó NB I - Tartja a lépést az ETO-val a Ferencváros

A címvédő Ferencváros 3-1-re nyert az MTK Budapest vendégeként a labdarúgó Fizz Liga 23. fordulójának hétfői zárómérkőzésén, ezzel újra három pontra van a listavezető ETO FC Győrtől.

2026. Február 23. 07:43, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - Látványos, hétgólos meccsen hozta el Paksról a három pontot az éllovas Győr

Az éllovas Győr izgalmas mérkőzésen 4-3-ra nyert a kupagyőztes Paks otthonában a labdarúgó Fizz Liga 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.