Hírek
2024. Október 28. 08:07, hétfő |
Sport
Forrás: MTI
Labdarúgó NB I - Pontokat veszített Győrben az FTC
A címvédő Ferencváros meglepetésre csupán 1-1-es döntetlent játszott az újonc Győr vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.
Az ETO immár öt kör óta veretlen.
OTP Bank Liga, 11. forduló:
ETO FC Győr-Ferencvárosi TC 1-1 (1-0)
Győr, v.: Erdős
gólszerzők: Ouro (45.), illetve Traore (66.)
sárga lap: Marku (74.), illetve Kady (76.)
ETO FC Győr:
Gyurákovics - Marku, Bitri, Szépe, Heitor, Stefulj - Sahli (Bumba, 67.), Tóth R. (Anton, 84.), Ouro (Boldor, 84.), Gavric (Vianna, 93.) - Krivokapic M. (Diarra, a szünetben)
Ferencvárosi TC:
Dibusz - Makreckis, Cisse (Gruber, 64.), Gartenmann, Ramirez - Rommens (Abu Fani, a szünetben), Maiga (Zachariassen, 59.) - Traore, Kady, Ben Romdhane (Varga B., a szünetben) - Saldanha (Misidjan, a szünetben)
A Ferencváros játszott mezőnyfölényben a meccs első félidejében, ám a zöld-fehérek játékában sem átütőerő, sem ötlet nem volt az első 45 percben, így kevés helyzetig jutottak, gólt pedig nem tudtak szerezni. A győriek az ellentámadásokra rendezkedtek be, majd a játékrész hajrájában egy labdaszerzés után Ouro 23 méterről eleresztett pontatlan lövése egy védő lábán megpattant és Dibuszt becsapva a kapu jobb oldalába vágódott.
A szünetben hármat is cserélt az FTC, ennek ellenére a második félidő első húsz percében a hazaiak játszottak jobban és veszélyesebben. Előnyét viszont nem tudta növelni a Győr, a vendégek pedig Traore kiugrása után egyenlítettek. A hajrára fordulva a vendéglátók egyre fáradtabban mozogtak, Pascal Jansen együttese többször is közel került a gólhoz, majd a 80. percben büntetőt kapott, amit Erdős játékvezető videózás után - a Bitrinek felmutatott piros lappal együtt - visszavont. A Ferencváros legnagyobb helyzeteit is kihagyta, ezért nem tudott egyenlíteni, így másodszor veszített pontokat a szezonban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 07:25, péntek | Sport
El-selejtező - A Ferencváros hazai pályán is legyőzte a Vojvodinát
2026. Július 16. 07:22, csütörtök | Sport
Vb-2026 - A címvédő Argentína a hajrában fordított az angolok ellen, és a döntőbe jutott
A címvédő argentin válogatott hátrányba került a második félidő elején, végül azonban 2-1-re legyőzte az angol csapatot szerdán a labdarúgó-világbajnokság atlantai elődöntőjében.
2026. Július 15. 15:00, szerda | Sport
A következő szezonban is az M4 Sport közvetíti a magyar labdarúgás legfontosabb mérkőzéseit
A következő, 2026-2027-es szezonban is az M4 Sport közvetíti a magyar labdarúgás legfontosabb mérkőzéseit - tájékoztatta az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-t.
2026. Július 12. 09:04, vasárnap | Sport
Vb-2026 - A címvédő Argentína emberelőnyben, de a hosszabbításban gyűrte le a svájciakat
A címvédő argentin válogatott csaknem egy órán keresztül emberelőnyben játszva, hosszabbítás után 3-1-re legyőzte a svájci csapatot a labdarúgó-világbajnokság Kansas Cityben rendezett negyeddöntőjében.
