Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2017. November 29. 13:39, szerda | Külföld

Lájkokért pofon járt

Lájkokért pofon járt

Egy uruguayi fiatal nőt, Adolfina Camelli Ortigozát addig ütötte-verte otthon a férje, amíg a felesége arca teljesen el nem torzult, és sürgősen rekonstrukciós műtéteket kellett végrehajtani rajta.

Az elkövető a Facebookon szerzett lájkok és megosztások után osztogatta a pofonokat.

A 21 éves Adolfina Camelli Ortigozát sürgősen kórházba kellett szállítani, és meg kellett operálni az arcát, mert az teljesen szét volt roncsolódva 32 éves férje rendszeres bántalmazásai miatt. Az uruguayi nő családon belüli erőszak áldozata, a rendőrséget csak akkor riasztották, amikorra a férj, Pedro Heriberto Galeano pofonjai kezdték életveszélyesen megsebesíteni Ortigozát.

A nő ügyvédje szerint Galeano pofonnal büntette a feleségét, ha a nő egy Facebookra kiposztolt képéért lájkot vagy megosztást kapott. A férfi erőszakkal tartotta otthonában Ortigozát, akinek a Facebook-oldala felett egy idő után átvette az irányítást, és maga a féltékenységi dührohamokat kapó elkövető kezdett fotókat posztolni a feleségéről. Több kép, több lájk, több pofon alapon. A barátoknak pedig fogalmuk sem volt róla, hogy minden egyes, alapvetően kedves gesztusnak szánt megnyilvánulásukkal a közösségi oldalon tönkreteszik a nő életét.

A bántalmazott feleség ügyvédje szerint egyedül a nő fogai maradtak épségben a verések során, mivel a férje egy ruhadarabbal mindig betömte a nő száját, hogy ne tudjon üvölteni a fájdalmában.

Végül a férj édesapja dobta fel a saját fiát a rendőrségen, mert attól tartott, hogy előbb-utóbb halálra veri a férfi a feleségét.

Forrás: nlcafe.hu

Fotónk ILLUSZTRÁCIÓ : szabadriport.wordpress.com

Címkék: lájk, pofon, uruguay

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 20:00, péntek | Külföld

Csökkent a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában

Több mint egyharmadával csökkent az előző évhez képest a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában

2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld

Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában

Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.

2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll

A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön

2026. Június 25. 11:45, csütörtök | Külföld

Ukrajna háború - Tüzet okozott egy ukrán dróntámadás egy dél-oroszországi olajbázison

Tüzet okoztak a krasznodari régió poltavai olajbázisán egy drón lezuhant roncsai - közölte Alekszandr Haritonov, a Kraszoarmejszki járás vezetője csütörtökön a Max-csatornáján.