Városlista
2026. február 23, hétfő - Alfréd

Hírek

2025. Február 10. 07:13, hétfő | Helyi

Lakcímügyek: önkormányzati helyett a járási hivatalokban

Lakcímügyek: önkormányzati helyett a járási hivatalokban

Február 1-től több pontban módosul a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló törvény. A lakcímváltozásnál vagy lakcím bejelentésnél a járási hivatalok járnak el.

Tehát februártól az önkormányzati hivataloknban már nincs lehetőség ilyen ügyek intézésére. Fontos információ még, hogy az egyes okmányok kiállításával és a postai kézbesítéssel kapcsolatos igazgatási szolgáltatási díjak mértékéről szóló rendelet alapján a lakcímváltozás miatt kiállított lakcímkártya után 3700 forint igazgatási szolgáltatási díjat kell fizetni, és ha annak postai úton történő kézbesítését kéri, akkor plusz 2000 forintot kell hozzátenni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 23. 13:45, hétfő | Helyi

Nem a tiltásban van a megoldás – ezt üzeni a február 25-i győri rendezvény

A digitális világ ma már megkerülhetetlen része a fiatalok mindennapjainak. A kérdés nem az, hogy hogyan zárjuk ki belőle a gyerekeket, hanem hogyan tanítjuk meg őket egészségesen jelen lenni benne.

2026. Február 23. 08:21, hétfő | Helyi

Így lehet jelentkezni mammográfiás szűrésre

A Petz-kórház tájékoztatását mutatjuk:

2026. Február 23. 08:07, hétfő | Helyi

Új időpontban, február 27–28-án és március 1-jén jön a Farsangi Csülökparádé Győrben

Gazdag magyaros ízek, közösségi programok és jótékonysági fánksütés a Dunakapu téren.

2026. Február 23. 07:10, hétfő | Helyi

Téli károk után tavaszi helyreállítás

Indulnak az útfelújítások Győr-Moson-Sopron vármegyében.