Hírek
2025. Január 30. 08:12, csütörtök | Helyi
Lakossági fórumot tartanak pénteken a kiserdőről
Elmondhatjuk véleményünket a marcalvárosi kiserdővel kapcsolatban a győri polgármesteri hivatal által meghirdetett lakossági fórumon pénteken. Az eseményen részt vesz Pintér Bence polgármester.
Annak érdekében, hogy minden véleményt megismerhessen a polgármester a marcalvárosi kiserdővel kapcsolatban, pénteken, 17 órától az Arany János Általános Iskola aulájában lakossági fórumot tart Pintér Bence.
„Az évek hosszú sora alatt több ezer aláírás gyűlt már össze a marcalvárosi Kiserdő fáinak megóvása és a Kiserdő egészének zöldterületté nyilvánítása mellett. Jómagam is indítottam petíciót ezért. Polgármesterek és polgármester jelöltek – köztük én is – tettünk ígéretet ennek megvalósítására.” – hívta fel a figyelmet Facebook-oldalán Pintér Bence polgármester.
Így folytatja: „A győri közgyűlés végül, a győriek nyomásgyakorlásának hatására 2024 szeptemberében szavazta meg a kiserdő nagyobbik részének zöldterületté nyilvánítását. Egy hónappal később, az októberi, vezetésemmel újjáalakult közgyűlés pedig arról a javaslatomról szavazott, hogy indítsuk el a marcalvárosi kiserdő teljesterületére kiterjedő védelem megszerzését. Az átminősítés hivatali folyamata – amelynek végén a közgyűlésnek kell majd meghoznia a végső döntést – elindult. Én továbbra is teljes mellszélességgel azt támogatom, hogy a kiserdő egésze zöldterület legyen.”
Hozzátette: polgármesterként azonban figyelembe kell venni azokat az álláspontokat is, amelyek szerint lehet igény a terület egy részének, mintegy 2600 m2-nek a beépítésre és hasznosítására – írja polgármester a már közismertté vált idősotthon-építési elképzeléssel kapcsolatban.
Így hát a véleményünket elmondhatjuk pro és kontra a témában pénteken.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi
Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot
Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.
2026. Június 05. 08:06, péntek | Helyi
Megérkeztek a belvárosi virágoszlopok
A Győr-Szol még márciusban ültetett palántákat a győri belvárosba szánt virágoszlopokba és virágpiramisokba. A palánták mostanra kivirultak, már láthatjuk is őket.
2026. Június 05. 07:05, péntek | Helyi
Vasárnap estig tart Győrben a színházi fesztivál
Ismét Győr ad otthont a Duna Nemzetközi Színházi Fesztiválnak.
2026. Június 04. 08:23, csütörtök | Helyi
Most már hivatalos: Borbély Balázs a Ferencváros új vezetőedzője
A Ferencváros vezetősége mindenben megállapodott Borbély Balázzsal, így a 46 éves felvidéki szakember lett a labdarúgó NB I-ben 36-szoros bajnok együttes vezetőedzője.
