Városlista
2026. április 26, vasárnap - Ervin

Hírek

2022. Március 28. 19:18, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Lányokat futtató élettársak ellen emeltek vádat Budapesten

Lányokat futtató élettársak ellen emeltek vádat Budapesten

Egy férfi és egy nő fiatal nőket dolgoztatott prostituáltként, az élettársakra az ügyészség fegyházbüntetés kiszabását indítványozza.

A Fővárosi Főügyészség hétfői, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, hogy a 34 éves nő és a 51 éves férfi - 2017 és 2019 között kizsákmányolt és üzletszerűen prostituáltként foglalkoztatott jellemzően kiszolgáltatott helyzetben lévő, fiatal vidéki nőket Budapesten.

A pár három lányt dolgoztatott, egyet pedig megkísérelt rávenni a munkára, neki azonban sikerült azt visszautasítania - tették hozzá.

A szexuális szolgáltatások hirdetéseit a nő kezelte, ő tartotta a kapcsolatot az ügyfelekkel telefonon, és a férfival együtt, aki fuvarozta a lányokat, beszedte a bevételt.

A sértetteknek a prostitúcióból befolyt jövedelmük jelentős, olykor 40-50 százalékban meghatározott részét le kellett adniuk a vádlottaknak.

A vonakodó sértetteket a vádlottak megfenyegették.

Két sértett 2019 októberében elhatározta, hogy megszökik. A női vádlott azonban utánuk küldött egy másik lányt, aki próbálta az elutazásukat megakadályozni és a pénzüket elkérni. A küldönc kihangosította a telefonját, amelyen keresztül a női vádlott fenyegetőzött. A kialakuló hangos veszekedés miatt a vasutasok kihívták a rendőröket, akik a lányokat meghallgatták, majd a női vádlottat még aznap el is fogták.

A Fővárosi Főügyészség az élettársakat többrendbeli, kizsákmányolás céljából, fenyegetéssel és üzletszerűen, részben személyi szabadságától megfosztott, egy esetben kiskorú sértett sérelmére erőszakkal elkövetett emberkereskedelem bűntettével vádolja. A főügyészség letöltendő fegyházbüntetést és vagyonelkobzást indítványozott a vádiratban.

A vádlottak bűnügyi felügyelet alatt állnak - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz

Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.

2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld

Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát

Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.

2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld

Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port

Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.

2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése

Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése