Hírek
2020. Április 12. 11:01, vasárnap |
Külföld
Forrás: Venczel Katalin, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Lassult a halottak számának emelkedési üteme, a súlyos betegek száma tovább csökkent Franciaországban
Franciaországban az elmúlt 24 órában 635-tel 13 832-re emelkedett a koronavírus-fertőzés áldozatainak száma, 353-an kórházban, 290-en idősotthonokban vesztették életüket, ami lassulást jelez az előző naphoz képest
- közölte szombat esti sajtótájékoztatóján Jérome Salomon, a francia egészségügyi minisztérium járványügyi igazgatója.
Az idősotthonokban 4889 áldozatot szedett eddig a Covid-19 betegség, a kórházban elhunytak száma 8943-ra emelkedett.
"A járvány nagyon magas szinten látszik tetőzni. Muszáj továbbra is óvatosnak maradnunk" - hangsúlyozta a szakember jelezve, hogy az egészségügyi rendszeren "még mindig nagy a nyomás, mivel 2 ezer új fertőzött került kórházba".
A járványügyi illetékes ugyanakkor "biztató jelnek" nevezte, hogy az egymás utáni harmadik nap csökkent az intenzív osztályon ápolt betegek száma, mégpedig 124-gyel 6883-ra. Pénteken 62-vel, csütörtökön 82-vel voltak kevesebben, mint előző nap. Szerdán még 17-tel nőtt az új betegek száma, kedden 59-cel, hétfőn 94-gyel.
A regisztrált betegek száma az előző napi 90 676-ról 93 790-ra nőtt. Kórházban 31 320 beteget ápoltak, ami alig 54-gyel több, mint pénteken, és 1 459-en gyógyultan távozhattak az elmúlt 24 órában a kórházakból. Ezzel 26 391-re emelkedett a kórházban március 1. óta meggyógyultak száma.
A járványügyi felelős szerint még nem jött el a kijárási korlátozások enyhítésének ideje.
Az ellátórendszer túlterheltségének enyhítésére Franciaországban március 17-én léptek életbe kijárási korlátozások, szakemberek pedig már figyelmeztettek, hogy legalább április végéig szükség lesz rájuk. Az esetleges feloldások dátumát és azt követő stratégiát hétfőn ismerteti Emmanuel Macron államfő, aki várhatóan a járvány gazdasági és társadalmi hatásaira is ki fog térni a televíziós beszédében.
Muriel Pénicaud munkaügyi miniszter eközben a Twitteren bejelentette, hogy a koronavírus-járvány miatt nehéz helyzetbe került francia vállalatok eddig 8 millió, részleges kényszerszabadságra küldött munkavállalóik számára kérvényeztek állami jövedelem-kiegészítést.
A karantén első két hetében mintegy 337 ezer francia vállalkozás csökkentette a termelését illetve a tevékenységét, s emiatt a munkavállalóit teljes vagy részleges kényszerszabadságra küldte, a harmadik hétre 544 ezerre, jelenleg pedig 700 ezerre emelkedett ez a szám.
Az adatok arra utalnak, hogy a magánszférában minden harmadik munkavállaló teljes vagy részleges munkanélküli, az elmúlt héten 3 millióval nőtt a számuk - jelezte a miniszter.
A rendkívüli munkanélküli segéllyel a kormány a munkavállalóknak a fizetésük bruttó 70, nettó 84 százalékát szavatolja. A segély összegét teljes egészében átvállalja az állam a minimálbér 4,5-szöröséig, az ezen felüli részt a munkáltatók kifizetik a munkavállalóknak. Franciaországban a 35 órás munkahétnek megfelelő havi minimálbér jelenleg bruttó 1539 euró (560 ezer forint).
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 21. 07:52, csütörtök | Külföld
A bitcoin történelmi csúcson, 94 ezer dollár fölött
2024. November 19. 07:51, kedd | Külföld
Kreml: minőségileg új helyzetet teremt egy olyan döntés, amely megengedi a mélységi csapásokat Oroszország ellen
Oroszország abból indul ki, hogy minőségileg új helyzetet teremt egy arról meghozott döntés, hogy ATACMS rakétákkal csapások mérhetők Oroszország belsejébe - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője hétfőn újságíróknak.
2024. November 18. 07:49, hétfő | Külföld
Joe Biden jóváhagyta, hogy az ukrán haderő mélységi támadásokat hajtson végre oroszországi célpontok ellen amerikai fegyverekkel
Joe Biden amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukrán haderő mélységi támadásokat hajtson végre oroszországi célpontok ellen amerikai fegyverzet bevetésével - közölték amerikai kormányzati tisztségviselők vezető amerikai médiumokkal.
2024. November 15. 08:06, péntek | Külföld
Kijev tagadja, hogy nukleáris fegyver készítését tervezi
Az ukrán külügyminisztérium tagadta azt a médiában megjelent információt, miszerint Ukrajna saját atombombát készíthetne, amennyiben az Egyesült Államok lecsökkenti a katonai segítség mértékét –