Hírek
2011. Szeptember 03. 11:00, szombat |
Helyi
Forrás: Pannon-Víz Zrt.
Látogatókra számíthatnak a vízmű adósai
Sokan és sokkal tartoznak a Pannon-Víz Zrt.-nek, a társaság kintlévősége az augusztusi mérleg adatok szerint. A Társaság kintlévősége lakossági ügyfeleknél 508 MFt, vállalkozásoknál pedig 172 MFt.
A kintlévőség túlnyomó részét a lakosság halmozta fel. Családi házas körzetekben a kilencven nap után sem fizető lakossági fogyasztóknál fizikailag megszüntetjük a vízbekötést, így a hátralék nem halmozódik. Lakossági fogyasztót soha nem hagyunk és nem hagyhatunk víz nélkül, a létfenntartáshoz közegészségügyileg előírt vízmennyiséget mindig biztosítjuk. Ehhez egy közeli, 150 m-en belüli közkifolyót jelölünk ki, innét hordhat vizet akinél megszüntettük a vízbekötést. Vállalkozásoknál is hasonló az eljárás, szintén közterületen megszüntetjük a bemenő vezetéket. A múlt héten éppen egy jó nevű győri panzió csak akkor fizette be 800 ezer forintos víz-, csatornadíj tartozását, amikor megjelent előttük a markológépünk a szerelő brigáddal, a bemenő vízvezeték megszüntetése céljából. Társasházban lakó lakossági fogyasztóknál eddig szűkítőt építetünk be a bemenő vízvezetékbe, így csak szivárgott a víz a csapokból. Sokan visszaéltek ezzel a lehetőséggel, kiszerelték a szűkítőt.
Nemrég kötöttünk szerződést egy követeléskezeléssel és behajtással foglalkozó társasággal, a MIXTON Zrt.-vel, akik a nevünkben fognak eljárni a hátralékkal rendelkező fogyasztókkal szemben. Kilencszáz győri címet kapott a napokban a Mixton csapata, személyesen keresnek fel minden hátralékkal rendelkező fogyasztót, azokat, akik eddig nem reagáltak a vízmű sorozatos megkeresésére. Minden érintett fogyasztóval személyesen elbeszélgetnek és 72 órás határidőt adnak arra, hogy felkeresse a vízművet és rendezze számláját, vagy részletfizetést kérjen. A MIXTON akciójának hatására máris egyre többen keresik a vízművet azok közül, akiket eddig sehogy sem tudtunk megszólítani.
Kérjük hátralékkal rendelkező Fogyasztóinkat, keressék ügyfélszolgálatunkat, ne terheljék meg a vízdíjtartozást a végrehajtás és a fizetési meghagyás költségeivel!
Több támogatási rendszer létezik, amelyeket a helyi önkormányzati rendeletek szabályoznak: adósságkezelési, vagy lakásfenntartási támogatás is igényelhető. A hátralékkal rendelkező - akár családi házas, akár társasházi fogyasztó – ha felveszi a kapcsolatot Társaságunkkal, még saját hatáskörben is tudtunk segíteni kamatmentes részletfizetéssel, fizetési haladék engedélyezésével, de aki nem mutat semmilyen fizetési hajlandóságot, azoknál az ügyfeleinknél – a becsületesen fizető fogyasztóink védelmében – kénytelenek vagyunk a leghatékonyabb módszereket alkalmazni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 26. 08:26, vasárnap | Helyi
A fenntarthatóságról a Föld napján Győrben
Szivárgásverseny, kockajáték, interaktív tudáspróba, ételkóstoló.
2026. Április 26. 08:12, vasárnap | Helyi
Gyakorlati jogászképzés: együttműködési megállapodást kötött a Széchenyi István Egyetem és a Győri Törvényszék
2026. Április 26. 07:08, vasárnap | Helyi
A madarak nyomában: ismeretterjesztő program és vízitúra Kisbodakon
Tanulással és kalandos vízitúrával folytatódott Kisbodakon a „Szigetköz Ismeretterjesztő Sorozat 2026”, ahol ezúttal a térség gazdag madárvilága került a középpontba.
2026. Április 25. 08:25, szombat | Helyi
Laczkovits-Takács az új frakcióvezető
A győri Fidesz-KDNP frakcióját mától Laczkovits-Takács Tímea vezeti.
