Városlista
2026. február 23, hétfő - Alfréd

Hírek

2022. Február 16. 07:00, szerda | Külföld
Forrás: MTI/Fotó: Europol

Lecsaptak egy nemzetközi kokainbandára a rendőrök

Lecsaptak egy nemzetközi kokainbandára a rendőrök

45 embert állítottak elő Belgiumban és Spanyolországban egy, Európát kokainnal ellátó albán ajkú bűnözői csoport elleni fellépés során - közölte az Európai Unió rendőrségi együttműködési szervezete (Europol) kedden.

A hágai székhelyű szervezet tájékoztatása szerint hét ország - Belgium, az Egyesült Államok, Hollandia, Horvátország, Németország, Olaszország, Spanyolország - igazságügyi és bűnüldöző hatóságai részvételével zajlott nemzetközi akció eredményeként sikerült felszámolni Európa egyik legaktívabb kokaincsempész-hálózatát.

Belgiumban és Spanyolországban több mint 80 házkutatást tartottak kedden, drogokat, kézpénzt foglaltak le. Negyvenöt gyanúsítottat állítottak elő, köztük több olyan embert, akiket több nagy horderejű bűncselekmények ügyében kerestek nemzetközi szinten. Számos akcióra került sor Horvátországban, Németországban, Olaszországban és Hollandiában is - írták.

A művelet részleteit ismertetve az Europol közölte: a nyomozás Spanyolországban 2018-ban indult, miután letartóztatták a szervezett bűnözői csoport egyik magas rangú tagját. Belgiumban a kokain kereskedelmi célú átalakítására és tartósítására használt nagymennyiségű vegyi anyag 2020 szeptemberében végrehajtott lefoglalását követően indultak vizsgálatok.

A bűnszervezet tagjai a gyanú szerint kokaint importáltak Latin-Amerikából. Különböző európai vízi és légikikötőkbe szervezték meg a szállítást, majd repülőgépeken, hajókon, személygépkocsikon és teherautókon terítették a drogot Európa-szerte. A bűnözői hálózat számos vállalkozást hozott létre a nyereség tisztára mosására különböző EU-országokban, köztük Horvátországban és Spanyolországban. Tagjai rendszeresen utaztak Dubajba, Mexikóba és Kolumbiába illegális üzletek megkötésére. A kapcsolattartásra titkosított kommunikációs eszközöket használtak - tette hozzá az Europol.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld

Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát

A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban

2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld

Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt

A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.

2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld

Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén

Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.

2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld

Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát

Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.