Városlista
2025. március 24, hétfő - Gábor, Karina

Hírek

2011. Július 26. 10:29, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Legfeljebb öt kedvtelésből tartott állat vihető külföldi utazásra

Legfeljebb öt kedvtelésből tartott állat vihető külföldi utazásra

Számos dologra érdemes figyelniük azoknak, akik állatokat is szeretnének magukkal vinni külföldi nyaralásukra.

Az Európai Unió minden tagállamára érvényes, hogy legfeljebb öt házi kedvenc szállítása minősül nem kereskedelmi célúnak, és a tulajdonosnak vagy egy általa megbízott személynek ott kell lennie az állattal. A kutyáknak, macskáknak és vadászgörényeknek egyedi jelölést, az esetek többségében mikrochipet kell viselniük.

Ezeken kívül érvényes veszettség oltással is kell rendelkezniük az állatoknak, és EU jogszabály szerinti útlevelet kell kiváltani, ha az Unión belül utaznak. Harmadik országból történő behozatalhoz megfelelő adattartalmú állat egészségügyi bizonyítványt kell mellékelni. Bizonyos EU tagállamok, például Anglia, Írország és Svédország mentes a veszettség betegségétől, ezért ezekben az országokban plusz feltétel, hogy vérvizsgálatot végezzenek a kutyáknál, macskáknál és vadászgörényeknél, és be kell tartani a várakozási időt, amely akár fél év is lehet.

Fontos tudnivaló, hogy szomszédos unión kívüli országba kivitt állatoknál a vissza hozatalhoz is szükséges a negatív veszettség vérvizsgálati eredmény. Ez vonatkozik Ukrajnára és Szerbiára, de nem érvényes az EU csatlakozás küszöbén álló Horvátországra.

A kedvtelésből tartott állatok kategóriájába tartoznak még a rágcsálók, kétéltűek és madarak is. Ha valaki ötnél több ilyen állatot kíván magával vinni, az már kereskedelmi célú utaztatásnak minősül, ehhez pedig érdemes kérni a területileg illetékes hatósági állatorvos közreműködését.

Bővebb tájékoztatás: http://www.mgszh.gov.hu/szakteruletek/szakteruletek/mgszh_aai/kozerdeku_aai/egyeb_informacio/kedvtelesbol_tartott_allatok.html .

OrientPess Hírügynökség

Címkék: utazás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 24. 07:54, hétfő | Belföld

Mávinform: Bicskénél folytatódik a győri vonal felújítása, március 24-től változik a menetrend

Március 24-től május 9-ig módosul egyes személyvonatok és intercityk menetrendje a győri fővonalon - tájékoztatta a Mávinform szombaton az MTI-t.

2025. Március 24. 07:51, hétfő | Belföld

Ellenzéki győzelmet hozott a budapesti időközi választás

Az érvényes szavazatok több mint felét megszerezve Varju László, a Demokratikus Koalíció (DK) jelöltje nyerte a vasárnapi időközi országgyűlési képviselő-választást Budapest 11-es számú választókerületében.

2025. Március 23. 09:29, vasárnap | Belföld

EM: másfél ezernél többet vennének már támogatással a legnépszerűbb gyártó autóiból

A BYD termékeiből több mint 1500 megvásárlásához kértek eddig állami hozzájárulást az e-autó programban pályázó vállalkozások.

2025. Március 23. 09:27, vasárnap | Belföld

Kocsis Máté: talán az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lehetne külföldről finanszírozni médiát

A Fidesz frakcióvezetője szerint a USAID-botrány csak a jéghegy csúcsa, talán az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lehetne külföldről finanszírozni médiát, és ideje lenne ezt a szabályt is meghozni.