Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2017. Október 04. 16:05, szerda | Helyi

Legjobb vidéki intézmény a Kazinczy Gimnázium

Legjobb vidéki intézmény a Kazinczy Gimnázium

A Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium a kilencedik helyet foglalja el a listán.

Idén is rangsorolta a középiskolákat a HVG. A legjobb vidéki intézmény idén a győri Kazinczy Ferenc Gimnázium lett, amely elcsípte a rangsor kilencedik helyét. Sikerét annak köszönheti, hogy három alrangsorban is a legjobb tízbe került, igaz, egyikben sem lett első - írja a portál.

A HVG 2018-as középiskolai rangsorának összeállítói figyelembe vették a 10. évfolyamosok kötelező és egységes, 2016-os országos kompetenciamérésének eredményeit, a 2016-os tavaszi, közép- és emelt szintű érettségi eredményeit magyar nyelvből és irodalomból, matematikából, történelemből és idegen nyelvekből, valamint a középiskolákból a hazai felsőoktatásba 2016-ban felvételt nyert diákok felvételi pontszámának átlagát.

Ahogy az előző években, úgy az idén is a budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium áll a HVG gimnáziumi rangsorának élén.

Forrás: kisalfold.hu/ HVG

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi

Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot

Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.

2026. Június 05. 08:06, péntek | Helyi

Megérkeztek a belvárosi virágoszlopok

A Győr-Szol még márciusban ültetett palántákat a győri belvárosba szánt virágoszlopokba és virágpiramisokba. A palánták mostanra kivirultak, már láthatjuk is őket.

2026. Június 05. 07:05, péntek | Helyi

Vasárnap estig tart Győrben a színházi fesztivál

Ismét Győr ad otthont a Duna Nemzetközi Színházi Fesztiválnak.

2026. Június 04. 08:23, csütörtök | Helyi

Most már hivatalos: Borbély Balázs a Ferencváros új vezetőedzője

A Ferencváros vezetősége mindenben megállapodott Borbély Balázzsal, így a 46 éves felvidéki szakember lett a labdarúgó NB I-ben 36-szoros bajnok együttes vezetőedzője.