Hírek
2025. Augusztus 12. 07:15, kedd | Helyi
Lejárnak Győrben a sírok és urnahelyek
A 2000. december 31-ig megváltott sírhelyek 25 éves bérleti ideje 2025 december 31-én lejár – figyelmeztet a Győr Szol. Az urnahelyek ideje 10 évre szól, így azoknál a 2015 végéig megváltott helyek járnak le idén.
A Győr-Szol Zrt. értesíti a hozzátartozókat, hogy a győr-nádorvárosi, révfalui, Templom úti, Sugár úti, újvárosi, Malomsori, Koroncó úti köztemetőkben a 2000. december 31-ig megváltott sírhelyek 25 éves bérleti ideje 2025 december 31-én lejár. A győr-nádorvárosi, révfalui, Templom úti, Sugár úti, Szabadi úti köztemetőkben pedig a 2015. december 31-ig megváltott urnahelyek 10 éves bérleti ideje jár le 2025. december 31-én lejár. Végül pedig lejár idén a győr-nádorvárosi köztemetőben 1925. december 31-ig megváltott kripták 100 éves bérleti idejer.
A Győr-Szol hozzátette: a sírhelyek, urnahelyek, kripták, urnakripták újraváltására 2025. december 31-ig van lehetőség a temetőgondnoki irodákban, ügyfélszolgálati időben. A sírhelyeknél az utolsó koporsós temetéstől számít a 25 év, az urnatemetés a sírhely megváltási idejét nem hosszabbítja meg. Urnahelyeknél, kriptáknál, urnakriptáknál a megváltástól számít a lejárati idő, nem az utolsó temetéstől.
„Kérjük, hogy akinek a tulajdonában 8 hónapnál régebben szétszedett, vagy düledező síremlék van, 2025. december 31-ig gondoskodjon a helyreállításról. A vonatkozó jogszabályok alapján ezeket a síremlékeket a temető üzemeltetője elszállíttatja, melynek költségei a tulajdonost terhelik.”
Fotó: Győr-Szol Zrt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 08:22, kedd | Helyi
A polgármester elnapolta a közgyűlést és újabb feljelentéseket tett
Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek kora délután hozott nyilvánosságra. Az előzményeket a pénteki közgyűlés legelejéről szóló tudósításunkban láthatják.
2026. Február 03. 08:06, kedd | Helyi
Tovább zöldülhet a Szigetköz
Több mint 3 milliárd forint támogatás érkezik a Szigetközbe.
2026. Február 03. 07:06, kedd | Helyi
Csendben elaludt Magyarország legidősebb embere Győrújbaráton
Elhunyt Magyarország legidősebb embere, Juhász Árpádné. Teri néni 1914. május 14-én született, 2022 decembere óta volt ő az ország leigidősebbje és a győrújbaráti idősotthonban hunyt el.
2026. Február 02. 08:29, hétfő | Helyi
Európai ifjúsági kézilabdaliga – Győr is indul az első női idényben
A Győr, a Ferencváros és a Debrecen is indul az európai ifjúsági kézilabdaliga első női kiírásában.
