Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2016. Július 22. 09:26, péntek | Helyi
Forrás: Győr online Szerző: Földvári Gabriella Fotó: Marcali Gábor

Leleplezték Dózsa György kerámiaképét Révfaluban

Leleplezték Dózsa György kerámiaképét Révfaluban

Dózsa György portréját ábrázoló csempeképet lepleztek le csütörtök délelőtt a Csermák-ház falán. A kerámia Sándor József Péter művész munkája.

Révfaluban, a megújult Dózsa rakpart elején álló épület falán elhelyezett kerámiaképet is dr. Somogyi Tivadar alpolgármester, belvárosi önkormányzati képviselő kezdeményezésére készítette el Sándor József Péter.

Az alpolgármester a kép avatásán elmondta, városunkban már évtizedes hagyomány, hogy a Győrhöz köthető neves személyiségeket csempeképen is megörökítjük. Így többek között van már utcai portréja Földes Gábornak, Tihanyi Árpádnak, Széchenyi Istvánnak, Prohászka Ottokárnak. Olyan híres emberek is táblát kaptak, akiknek nevét Győr utcái őrzik, mára már összesen húsz ilyen falikép található városszerte.

Somogyi Tivadar kiemelte, a program sikeres, a városlakók örömmel fogadják az emlékezés portréit a házak falán, ezért tovább folytatják a hagyományt.


Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi

Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!

A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.

2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi

Három alpolgármestere van már Pintér Bencének

Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.

2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi

Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között

Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.

2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi

Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO

A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.