Városlista
2026. április 6, hétfő - Vilmos, Bíborka

Hírek

2024. Szeptember 02. 09:12, hétfő | Helyi

Lerövidült a távolság Lázi és Győrasszonyfa között

Lerövidült a távolság Lázi és Győrasszonyfa között

Elkészült a murvás összekötő út Lázi és Győrasszonyfa között, ezzel a két település közötti távolság majdnem ötödére csökkent.

Lázi és Győrasszonyfa a pannonhalmi térség két egymással szomszédos települése, de mezőgazdasági területek választják el őket és például autóval eddig 12 kilométert kellett megtenni, hogy egyikből a másikba jussunk. A két település összefogásának és egy vidékfejlesztési pályázatnak köszönhetően most az eddigi 2-3 méter széles földút 5 méter szélességében murva burkolatot kapott – tájékoztatta a lakosságot Facebook oldalán Németh Zoltán vármegyei elnök.

Ezzel a 12 kilométer 2,5 km-re csökkent Lázi és Győrasszonyfa között, mivel a göröngyös földutat felváltó új összekötő járható nemcsak biciklivel és gyalog, de autóval és mezőgazdasági gépekkel is. Az utat 60-as sebességre tervezték és azzal a megfontolással alakították ki, hogy később aszfaltozható lehet, hogy a buszok is közlekedhessenek majd rajta. Ez azért is lenne fontos, mert ma Győrasszonyfára jóval több buszjárat érkezik.

Az utasoknak viszont Németh Zoltán szerint már az is könnyebbség, hogy eddig megszokott. Láziba tartó hosszú út lerövidült.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 05. 08:24, vasárnap | Helyi

Győri fiatalok a válogatottban

A rangos Multi Nations Youth Swim Meet válogatott versenyen öt győri fiatal képviselte Magyarországot, ami önmagában is komoly elismerés. 2 arany, 1 ezüst, 4 bronzérem a mérleg.

2026. Április 05. 08:20, vasárnap | Helyi

A Mi Hazánk is a szavazásra buzdít

Egyre népszerűbb a Mi Hazánk támogatásával tavasszal indult a Bűnvadászok YouTube-csatorna.

2026. Április 05. 08:08, vasárnap | Helyi

Speed maraton: Ön is javasolhat helyszínt

A rendőrség 24 órás sebességellenőrzést tart a lakosság által javasolt helyszíneken.

2026. Április 04. 08:25, szombat | Helyi

Szép eredmények az Orka Kupán

A székesfehérvári Orka Kupával hivatalosan is megkezdődött a szinkronúszók számára az idei versenyszezon.