Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2018. November 20. 09:34, kedd | Külföld

Támadás: Leszúrtak egy rendőrt Brüsszelben - Valószínű terrortámadás történt

Támadás: Leszúrtak egy rendőrt Brüsszelben - Valószínű terrortámadás történt

Brüsszel belvárosában késsel támadt rendőrökre egy férfi. A támadónak sikerült megsebesíteni az egyik rendőrt, mielőtt őt lelőtték - írja az Independent.

A rendőrt nem életveszélyes sérülésekkel szállították kórházba. A másik rendőr a támadót mellkason lőtte, súlyos sérülésekkel szállították kórházba.

Sajtóhírek szerint "Allahu Akbar-t" kiáltott mielőtt a rendőrökre rontott a Grand Place-en, Brüsszel egyik legfelkapottabb turistaövezetében.

A belga belügyminiszter gyilkossági kísérletnek nevezte a hajnali támadást. Azt írta Twitter oldalán: "ismét egy gyáva támadás követtek el rendőrtisztek ellen."

Forrás: origo.hu

Kép: MTI/EPA/Julien Warnand

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld

Felszólította Kubát az amerikai elnök

Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.

2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld

Rómában rendkívüli biztonsági készültséget rendeltek el a Termini-pályaudvarnál migránsok támadásait követően

Tovább erősítették a katonák és rendőrök jelenlétét az olasz főváros központi vasútállomásánál, miután a Termini-pályaudvarnál migránsok egy csoportja több embert is megtámadott - közölték a hatóságok vasárnap.

2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld

Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal

Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.