Hírek
2017. Július 26. 07:28, szerda |
Bulvár
Forrás: mti
Lisszabon lesz a jövő évi Eurovíziós Dalfesztivál helyszíne
Lisszabonban rendezik a 2018-as Eurovíziós Dalfesztivált - jelentették be kedden a portugál fővárosban a szervezők, az Európai Műsorszolgáltatók Szövetsége (EBU) és a portugál köztelevízió (RTP).
Portugália korábban nem rendezhette meg a versenyt, a 10,5 millió lakosú ország azért lehet a 63. dalfesztivál házigazdája, mert Salvador Sobral májusban megnyerte a kijevi eseményt. A 2018-as rendezésre Lisszabon mellett Braga, Gondomar, Guimaraes és Santa Maria de Feira is pályázott, de végül a 2,7 milliós főváros lett a befutó. Portugália ötvenedik alkalommal vesz részt a versenyen - írta a eurovision.tv.
Salvador Sobral rekordpontszámmal, 758 ponttal győzött Kijevben Amar Pelos Dois című számával, a magyar induló, Pápai Joci és az Origo című dal a nyolcadik lett. A jövő évi lisszaboni versengés elődöntőit 2018. május 8-án és 10-én rendezik, a finálé május 12-én lesz.
Jon Ola Sand, a 180 milliós nézettséggel bíró Eurovíziós Dalfesztivál főellenőre, az Európai Műsorszolgáltatók Szövetségének vezetője szerint Lisszabon példa értékű pályázatot tett le az asztalra. Goncalo Reis, az RTP vezetője a sajtótájékoztatón azt mondta, az Eurovíziós Dalfesztivál megrendezése Portugália, Lisszabon, a szórakoztatóipar és a portugál köztévé számára egyaránt óriási lehetőség.
Ahogy az RTP képviselői fogalmaztak, Portugália történetében mindig is kulcsfontosságú volt az európaiság, valamint az Atlanti-óceán által biztosított kijárat más kontinensek felé. Kiemelték: Lisszabon a sokszínűség, a tisztelet és a tolerancia városa.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 26. 07:46, szerda | Bulvár
A természetvédők szövetsége a génmódosított műhús betiltását sürgeti
2025. Március 25. 07:35, kedd | Bulvár
Elbúcsúztatták Bényi Ildikót
Hétfőn búcsúztatták el Bényi Ildikó Wacha Imre-díjas televíziós műsorvezetőt, a Magyar Vöröskereszt humanitárius jószolgálati nagykövetét a hernádvécsei temetőben.
2025. Március 24. 07:56, hétfő | Bulvár
Június elején rendezik meg a SopronFestet
Június 1. és 8. között 75 helyszínen több száz esemény várja a harmadik SopronFest látogatóit.
2025. Március 21. 07:31, péntek | Bulvár
Kiugró mértékben nőtt a zenei streaming bevétele Magyarországon
Kiugró mértékben, több mint 2,6 milliárd forinttal nőtt tavaly a zenei streaming magyarországi bevétele.