Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2018. Április 06. 09:25, péntek | Belföld

Liszt Ferenc szobrot avattak a nemzetközi reptéren

Liszt Ferenc szobrot avattak a nemzetközi reptéren

dr. Latorcai Csaba avatta fel Kolodko Mihály ungvári szobrászművész Liszt Ferenc alkotását, a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.

Szarvas Gábor, a Budapest Airport közösségi kapcsolatokért felelos igazgatója, Kolodko Mihály ungvári szobrászművész és dr. Latorcai Csaba államtitkár leplezte le a Liszt Ferencről készült kisplasztikát, a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2A terminálja előtt.

A társadalmi és örökségvédelmi ügyekért, valamint kiemelt kulturális beruházásokért felelős helyettes államtitkár emlékeztetett arra, hogy Magyarország Kormánya méltóképpen emlékezett meg 2011-ben Liszt Ferenc születésének 200. évfordulója alkalmából.

A számtalan zenei és kulturális rendezvények mellett, a zeneszerző és zongoraművész nevére keresztelték Magyarország legfontosabb és legforgalmasabb légikikötőjét, adózva Liszt Ferenc, az egyetemes zenetörténelemben lefektetett munkássága előtt.

A politikus arra is felhívta a figyelmet, hogy soha nem látott ütemben nőtt az utas- és teherforgalom a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, a tavalyi évben több mint 13 millió főre emelkedett az utas szám. A Magyar Kormány lezárta határait, nemet mondott az illegális bevándorlásra, Magyarország Európa legbiztonságosabb országa. Ennek oka, hogy Magyarország vonzó úti cél lett a turisták körében, egyre többen utaznak hazánkba. A megnövekedett utas- és teherforgalmat szem előtt tartva, a kormány kiemelten fontosnak tarja a reptér korszerűsítését, infrastruktúrájának bővítését.

A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér fejlesztésére több mint 50 milliárd forintot fordít a kormány, amelynek eredményeképpen – többek között- bővülnek a reptéri parkolóhelyek száma, a légikikötő közelében megkezdődött a reptéri szálloda építése. A tavalyi évtől közvetlen autóbusz-járatot indult a Deák Ferenc tértől a reptérig, jelentősen megkönnyítve a termináltól a belvárosba tartó utasok dolgát. A Magyar Kormány nem csupán légikikötőként tekint a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre, hanem az ország egyik legfontosabb állomására: „bejárat” több mint 13 millió embernek Budapestre, Magyarországra, Európa legbiztonságosabb országába.

Forrás: orientpress.hu

Fotók: MTI/Kovács Tamás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld

Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye

A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk

A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Július 16. 09:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: botrányos módon esik szét az egykori állampárt

Magyar Péter kormányfő szerint \"botrányos módon\" esik szét az egykori állampárt, a Fidesz.