Városlista
2026. április 6, hétfő - Vilmos, Bíborka

Hírek

2018. Március 20. 15:50, kedd | Külföld

Lövöldözés egy iskolában az Egyesült Államokban

Lövöldözés egy iskolában az Egyesült Államokban

Lövöldözés volt Maryland-ben, az Egyesült Államok egyik tagállamában, a Great Mills gimnáziumban. - adta hírül a Fox News.

A lövöldözést a St. Mary's Sheriff Hivatal is megerősítette, a szülőket arra kérik, hogy ne menjenek az iskolához. A diákokat a Leonardtown gimnáziumba menekítik át.

Az NBC Washington több sérültről is beszámolt. Tim Cameron seriff azt nyilatkozta, hogy a lövöldözés reggel történt az iskola kezdés után nem sokkal. Hárman sérültek meg a lövöldözés során, de senki se halt meg. A Daly Mirror szerint az egyik sérült a fegyveres.

A Great Mills körülbelül 60 mérföldre, délkeletre fekszik Washingtontól. Larry Hogan, Maryland kormányzó azt mondta, figyelemmel kíséri a történéseket, meg ad minden segítséget a rendőrségnek és imátkozik a diákokért és az iskolai személyzetért.

A szövetségi nyomozók is a helyszínre tartanak.

Az iskola szóvivője azt nyilatkozta, hogy az épület rendben van, a Sheriff Hivatal vizsgálatot folytat.

Forrás: origo.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a pokol fog Iránra szabadulni, ha nem köt megállapodást

Donald Trump szerint a \"pokol fog Iránra szabadulni\", amennyiben két napon belül nem köt megállapodást - az amerikai elnök internetes bejegyzésben szombaton adott ismételt ultimátumot a teheráni vezetésnek.

2026. Április 04. 16:00, szombat | Külföld

Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re

A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.

2026. Április 03. 17:00, péntek | Külföld

Kreml: Moszkva a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amely ellenségesen lép fel vele szemben

Oroszország a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amelynek tevékenysége ellenséges vele szemben - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságíróknak csütörtökön Moszkvában.

2026. Április 02. 07:30, csütörtök | Külföld

Trump: Visszabombázzuk Iránt a kőkorszakba

Iráni konfliktus - Donald Trump: Teherán fegyverszünetet kért, de előbb meg kell nyitni a Hormuzi-szorost.