Hírek
2013. Február 10. 12:32, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Ma kezdődik a Holdújév Fesztivál a Millenárison
Ma kezdődik a Holdújév Fesztivál a Millenárison, ahol távol-keleti és magyar művészek, artisták, zenészek és sportolók együtt köszöntik a kígyó évét, és mutatják be Kína színes kultúráját az érdeklődőknek.
A szervezők minden korosztály számára színes programokkal készülnek: a zenei sokszínűség jegyében a nagyszínpadon fellépnek Ágoston Béla zenei formációi, az előadóteremben pedig sinológusok és Távol-Kelet-szakértők váltják egymást, akiktől magyar és kínai kultuszokról, hagyományos gyógyászatról, ázsiai kajakos kalandokról is hallhatnak az érdeklődők.
Csang Vej mester a kalligráfia művészetének világába vezeti be a látogatókat, a gyerekek meséket, mondókákat tanulhatnak, szakértők bemutatják a kínai teakultúrát és a Távol-Kelet különleges ízvilágát is - közölték a szervezők.
A programban szerepelnek fotó- és népművészeti kiállítások, interaktív kulturális programok és a tradicionális kínai orvoslás bemutatása is. A vállalkozó kedvűek összemérhetik tudásukat Pocsai Rita kétszeres és Mérő Csaba tízszeres magyar góbajnokokkal, a pingpongasztaloknál pedig Vej Csin-csiu mester, valamint Varga Zoltán Európa-bajnok asztaliteniszező várja a kihívókat.
Bemutatkoznak a kínai kultúrával és nyelvoktatással foglalkozó szervezetek és oktatási intézmények, és könyvbemutatókkal is készülnek a szervezők. A fesztivál csúcspontjaként különleges színpadi produkcióval lép fel a helyszínen a Kuang Hszi Akrobatikus Társulat.
A részletes program a www.facebook.com/holdujev oldalon olvasható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Belföld
Évi 7 millió forinttal is többet kereshetnek a diplomások az érettségizettek átlagkeresetéhez képest
2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld
Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi
Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
