Hírek
2022. Március 22. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI/Kovács Tamás
Magyar egészségügyi segélyszállítmány indult Ukrajnába
Huszonnégy raklapnyi, több tízmillió forint értékű egészségügyi segélyszállítmányt indított útjára a kormány az Európai Unió segítségnyújtási mechanizmusa keretében hétfőn Budapestről Ukrajnába.
A kétkamionnyi szállítmány kifejezetten a sebészeti ellátást segíti, tehát sebesültek ellátását segítő eszközöket, sebészeti fúrókat, ollókat, érfogókat, illetve fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő gyógyszereket tartalmaz - közölte a szállítmány berakodásakor Latorcai Csaba, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) közigazgatási államtitkára.
Ez már a sokadik magyar segélyszállítmány, ugyanis még a háború kitörése előtt Magyarország adományozott Ukrajna számára lélegeztetőgépeket és kórházi monitorokat is - tette hozzá.
Elmondta: a szállítmányt, amellyel Magyarország a békét kívánja szolgálni, hétfő este veszik át az ukrán tárca meghatalmazottjai Záhonyban és viszik tovább Ukrajna belső területeire.
Magyarország - folytatta az államtitkár - nem csupán az ukrán egészségügyet támogatja; a magyar egészségügy is kiemelkedően teljesít az ukrajnai menekültek magyarországi ellátása során. A kormány ugyanis arról döntött, hogy az Ukrajnából érkező menekültek valamennyi egészségügyi ellátást és a gyógyszereket is társadalombiztosítási támogatás mellett vehetik igénybe - jelezte.
Kásler Miklós miniszter rendelkezett arról is, hogy a magyarországi onkológiai centrumok az Országos Onkológiai Intézet koordinálásával haladéktalanul megkezdik azoknak az ukrajnai menekülteknek a kezelését, akik onkológiai ellátás alatt állnak - idézte fel Latorcai Csaba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Belföld
Évi 7 millió forinttal is többet kereshetnek a diplomások az érettségizettek átlagkeresetéhez képest
2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld
Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi
Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
