Hírek
2018. Március 16. 09:09, péntek | Belföld
Magyar Érdemrend Lovagkereszttel tüntették ki a bükki füvesembert
Szabó Gyuri bácsi tevékenységét már korábban is számos díjjal elismerték, ezúttal Magyar Érdemrend Lovagkeresztet vehetett át.
A kitüntetést Balog Zoltán, az Emberi Erőforrások minisztere adta át, ezzel ismerve el a bükki füvesember több évtizedes munkáját, mellyel a magyar lakosság egészségének megőrzését, a hazai gyógynövényipar fellendítését, a népi gyógyászati örökség közkinccsé tételét szolgálta.
Miközben a parlagfűről évtizedek óta folyik a vita, a bükki füvesember jó szívvel javasolja a növényből készült tea fogyasztását.
Gyuri bácsi, a bükki füvesember gyerekkora óta jó ismerője és gyűjtője a gyógynövényeknek, egyedi receptúrái alapján összeállított gyógyteái számtalan betegségre nyújtanak enyhülést. Fontos szerepet töltött be a magyar gyógynövényipar megerősítésében.


A kép 2017-ben készült Győrben, amikor a Győr-Moson-Sopron megyei Kereskedelmi és Iparkamara, Kamarai Szalonjának vendége volt Gyurri bácsi. - Fotó: Csobay Dániel fotográfus
Forrás: nlcafe.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld
Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld
Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát
Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.
2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port
Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.
2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
