Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére

Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére

Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.

A Tisza Párt elnöke, miután telefonon beszélt szlovák partnerével, a Facebook-oldalán közölte: Robert Ficonak világosan elmondta, hogy akkor tudnak bármilyen szakpolitikai kérdésről egyeztetni, ha a törvény hatályon kívül helyezése mellett azt is rögzítik, hogy "a jövőben nem kerül sor a felvidéki magyar honfitársaink földjeinek elkobzására a kollektív bűnösségre alapuló Benes-dekrétumokra hivatkozva".

Hozzátette, megerősítette a szlovák miniszterelnöknek, hogy a Tisza-kormány a magyar-szlovák kapcsolatok erősítésén és a visegrádi együttműködés újjáépítésén fog dolgozni, de mindezt meg kell előzze a fenti kérdések tisztázása és rendezése.

Magyar Péter azt írta, hangsúlyozta Robert Ficónak, hogy a mindenkori magyar kormány számára a legfontosabb prioritás a szlovák-magyar viszonylatban "a magyar honfitársaink jogainak védelme".
A politikus közölte, megállapodtak abban, hogy a tárgyalásokat személyesen folytatják a soron következő Európai Tanács alkalmával Brüsszelben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt

Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.

2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld

GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre

Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.

2026. Június 05. 07:19, péntek | Belföld

Visszatér a napos idő a nyár első hétvégéjén